mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: D'Ambrosio na wylocie z Virgin?

F1: D'Ambrosio na wylocie z Virgin?

Być może wkrótce zwolni się jedno z miejsc w bolidzie zespołu Virgin Racing. Jak donosi francuski Le Soir team nadal nie otrzymał obiecanych pieniędzy od sponsorów Jerome'a D'Ambrosio i miejsce kierowcy zaczyna przypominać gorące krzesło.

F1: D'Ambrosio na wylocie z Virgin?
Jak informuje dalej francuska gazeta, jeśli D'Ambrosio nie ureguluje niebawem zaległych pieniędzy, prawdopodobnie pożegna się z kokpitem Formuły 1. Menadżer kierowcy, a jednocześnie szef zespołu Lotus Renault GP Eric Boullier powiedział na łamach Le Soir, że Virgin staje się zbyt niecierpliwe i dodaje, że pieniądze od sponsorów prywatnych pojawią się na koncie zespołu. Jeśli tak się nie stanie, miejsce D'Ambrosio może zająć Kanadyjczyk Robert Wickens. Aktualnie zawodnik startuje w cyklu World Series by Renault i jest wspierany przez współwłaściciela Virgin Racing i głównego sponsora teamu F1 - firmę Marussia.

W sprawie belgijskiego kierowcy wypowiedział się także wczoraj szef teamu Virgin Racing, John Booth, który w oficjalnym oświadczeniu napisał, że jeśli tylko Jerome D'Ambrosio spełni warunki kontraktu, pozostanie kierowcą zespołu. "W raz z Timo Glockiem Jerome stanowi silny duet w zespole. Chętnie chcielibyśmy zatrzymać go w teamie i mam nadzieję, że tak się stanie kiedy zostaną dotrzymane warunki umowy" - czytamy w oświadczeniu.

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.