mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Di Grassi testowym Pirelli

F1: Di Grassi testowym Pirelli

Brazylijski kierowca Lucas di Grassi został kierowcą testowym Pirelli. 26-latek zasiądzie za kierownicą testowego samochodu Toyota TF109, aby rozwijać najnowszą generację opon do Formuły 1 podczas przynajmniej pięciu testów w tym roku.

F1: Di Grassi testowym Pirelli
Poza udziałem w jazdach testowych Brazylijczyk pojawi się także na kilku wyścigach Grand Prix, począwszy od Silverstone. Jego zadaniem będzie zbieranie informacji oraz dzielenie się swoimi doświadczeniami podczas odpraw technicznych. Di Grassi prowadził samochody Formuły 1 od 2005 roku jako kierowca rezerwowy Renault, po czy w sezonie 2010 został etatowym zawodnikiem zespołu Virgin Racing. Ponadto trzy razy z rzędu, w latach 2007-2009, ukończył mistrzostwa serii GP2 w pierwszej trójce.

Program di Grassiego będzie się koncentrował na rozwoju opon, które będą stosowane w wyścigach podczas sezonu 2012. Brazylijczyk powiedział: - "Firma Pirelli jak dotąd wykonała fantastyczną pracę w bardzo krótkim czasie. Chcę pomóc w sprawieniu, aby opony PZero były w przyszłości jeszcze lepsze: nie tylko dla kierowców i zespołów, ale także dla kibiców. Dla mnie to wielka szansa na spędzenie większej ilości czasu za kierownicą samochodu Formuły 1 – w dzisiejszych czasach jest o to bardzo trudno, ze względu na obecne ograniczenia testów – oraz na wykorzystanie mojej wiedzy do wprowadzenia zmian w sporcie."
Tematy w artykule: Pirelli Lucas di Grassi

Podobne wiadomości:

Pirelli winą obarcza zespoły

Pirelli winą obarcza zespoły

Aktualności 2013-07-03

Pirelli stworzyło cyber-oponę

Pirelli stworzyło cyber-oponę

Technika 2014-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.