mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Dożywotni kontrakt dla Buttona

F1: Dożywotni kontrakt dla Buttona

Zespół Brawn GP chce podpisać dożywotni kontrakt z Jensonem Buttonem, dając mu dwukrotną podwyżkę. Anglik ma na swoim koncie 5 wygranych wyścigów Grand Prix w tym sezonie Formuły 1.

F1: Dożywotni kontrakt dla Buttona

Przed sezonem, z powodu finansowego kryzysu, zespół obniżył Jensonowi Buttonowi pensje z 8 milionów funtów do 5 milionów funtów za sezon. Jednak po tym jak Brytyjczyk wygrał pięć z sześciu wyścigów Grand Prix obecnej rywalizacji o mistrzostwo świata Formuły 1 zespół Brawn GP chciałby podpisać z nim kontrakt do końca jego kariery.

 

 

Szef teamu za tak wspaniałą jazdę przyznał Buttonowi nagrodę w wysokości 3 milionów funtów i zapowiedział, że jeśli ten zgodzi się zostać w Brawn GP na zawsze, to jego zarobki wzrosną dwukrotnie. - Mam nadzieję, że Button wraz ze swoim menadżerem usiądą i przemyślą naszą propozycję - powiedział dyrektor zespołu Nick Fry.

Patrząc na obecny sezon Formuły 1 i na to, co dzieje się na torach, tylko jakiś kataklizm może odebrać Jensonowi Buttonowi koronę mistrza świata Formuły 1, którą w zeszłym roku zdobył Lewis Hamilton.

Tematy w artykule: F1 Brawn GP Jenson Button

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.