mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Duży optymizm w Force India

F1: Duży optymizm w Force India

Jeszcze dwa sezony temu nie mogli zdobyć ani jednego punktu. Teraz mierzą w pierwszą piątkę wsród najlepszych konstruktorów. Force India bardzo optymistycznie ale też odważnie ocenia swoje szanse w nadchodzącym sezonie 2010.

F1: Duży optymizm w Force India
W ubiegłym sezonie zespół należący do Vijaya Mallyi w klasyfikacji producentów był przedostatni. Jednak indyjska ekipa pokazał w kilku wyścigach azjatycki pazur. Zespół zanotował pierwsze pole position, a Giancarlo Fisichella w Grand Prix Belgii na torze Spa musiał uznać wyższość tylko Kimiego Raikkonena w Ferrari. Tamte wyniki oraz najnowsze testy w Jerez natchnęły kierownictwo nowymi nadziejami, że tegoroczny sezon może być dla Force India przełomowy.

 – Jeśli w tegorocznym sezonie Formuły 1 uda nam się zająć piąte lub szóste  miejsce, powyżej środka tabeli, wówczas będziemy mogli powiedzieć o udanych mistrzostwach - zdradził plany zespołu Dyrektor ds. operacyjnych Otmar Szafnauer. - Zamierzamy podążać w kierunku wyznaczonym jeszcze w tamtym sezonie. Nasz pakiet wygląda obiecująco, więc sądzimy, że jesteśmy mocniejsi niż w 2009 roku. Chcemy regularnie punktować i częściej pojawiać się na podium" - dodał Szafnauer.

Zespół techniczny Force India dużo uwagi poświęcił kwestiom aerodynamiki. W porówaniu z poprzednim bolidem, nowy VJM03 dzięki poprawkom ma być teraz bardziej konkurencyjny także na wolniejszych torach.
Tematy w artykule: Formuła 1 F1 bolid Force India

Podobne wiadomości:

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.