mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne

F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne

Delegat techniczny z ramienia FIA, Charlie Whiting rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące konstrukcji dyfuzorów zastosowanych przez zespoły Brawn GP, Williamsa i Toyotę. Konstrukcje mające wpływać na dużo lepsze czasy nad konkurentami podczas testów uznane zostały za legalne.

F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne
Jak informuje internetowe wydanie magazynu Auto Motor und Sport (ams) Whiting osobiście pojawił się na testach nowych bolidów na torze pod Barceloną, aby dokładnie przyjrzeć się poddanym pod wątpliwość szefów Renault i Ferrari, tylnym skrzydłom z charakterystycznym dyfuzorem. Konstrukcje zastosowane przez zespoły Williams, Toyota i Brawn GP nie wzbudziły w delegacie FIA żadnych zastrzeżeń.
– "Te trzy zespoły po prostu znalazły otwartą furtkę w regulaminie, która de facto zawsze istniała"  – cytuje Charliego Whitinga ams. – "Doskonale rozumiem, że inne ekipy mają na ten temat odmienne zdanie ale konstrukcje są zgodne z przepisami" - dodał.

Okazało się mimo wszystko, że wyprawa Whitinga do Barcelony była niepotrzebna. Technik FIA zgłosił zastrzeżenia do płetw znajdujących się po bokach kokpitu w bolidach Williamsa i BMW Sauber. Obu zespołom zalecił usunięcie tych elementów aerodynamicznych.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic