mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne

F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne

Delegat techniczny z ramienia FIA, Charlie Whiting rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące konstrukcji dyfuzorów zastosowanych przez zespoły Brawn GP, Williamsa i Toyotę. Konstrukcje mające wpływać na dużo lepsze czasy nad konkurentami podczas testów uznane zostały za legalne.

F1: Dyfuzory Williamsa, Toyoty i Brawn GP legalne
Jak informuje internetowe wydanie magazynu Auto Motor und Sport (ams) Whiting osobiście pojawił się na testach nowych bolidów na torze pod Barceloną, aby dokładnie przyjrzeć się poddanym pod wątpliwość szefów Renault i Ferrari, tylnym skrzydłom z charakterystycznym dyfuzorem. Konstrukcje zastosowane przez zespoły Williams, Toyota i Brawn GP nie wzbudziły w delegacie FIA żadnych zastrzeżeń.
– "Te trzy zespoły po prostu znalazły otwartą furtkę w regulaminie, która de facto zawsze istniała"  – cytuje Charliego Whitinga ams. – "Doskonale rozumiem, że inne ekipy mają na ten temat odmienne zdanie ale konstrukcje są zgodne z przepisami" - dodał.

Okazało się mimo wszystko, że wyprawa Whitinga do Barcelony była niepotrzebna. Technik FIA zgłosił zastrzeżenia do płetw znajdujących się po bokach kokpitu w bolidach Williamsa i BMW Sauber. Obu zespołom zalecił usunięcie tych elementów aerodynamicznych.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Wydanie specjalne FORMUŁA 1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.