mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Dziurawy nos Ferrari

F1: Dziurawy nos Ferrari

Wczoraj pod Barceloną ruszyły pierwsze po rozpoczęciu sezonu oficjalne testy Formuły 1. Zespoły mają do sprawdzenia wiele nowych komponentów, które każdemu z nich pomogą przyspieszyć bolid o około 0.2-0.5 sekundy na okrążeniu.

F1: Dziurawy nos Ferrari
Ze względu na ograniczenia regulaminowe w poniedziałek nie jeździł Robert Kubica. Polak wyjedzie na tor dopiero w środę.Zgodnie z obecnymi przepisami w trakcie sezonu każdy zespół w testach może wystawiać tylko jeden bolid, dlatego w pierwszym dniu prób udział wzięło zaledwie dziewięciu kierowców. Za sterami bolidu BMW Sauber zasiadł Nick Heidfeld, który sprawdzał m.in nową pokrywę silnika oraz inne udoskonalenia aerodynamiczne i mechaniczne.

Głównym celem jego zespołu jest zwiększenie prędkości maksymalnych na prostych, co dotychczas było największą słabością modelu F1.08. Niemiec przejechał wczoraj 105 okrążeń, uzyskując czwarty czas ze stratą 3.340 sekundy do najszybszego - Felipe Massy. Heidfeld będzie kontynuował próby dzisiaj.

Zdecydowanie najszybszy był wczoraj brazylijski kierowca Ferrari. Jego zespół po raz pierwszy przetestował publicznie nowe, rewolucyjne rozwiązanie, które może jeszcze zwiększyć przewagę mistrzów świata nad resztą ekip. W przedniej części bolidu Włosi umieścili kanał łączący spodnią i górną część nosa. W ten sposób chcą wykorzystać nadciśnienie powstające za przednim skrzydłem. Powietrze przelatuje tunelem do góry, zwiększając docisk aerodynamiczny i kierowane jest potem w stronę tylnego skrzydła, zwiększając także docisk także na tylną oś.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.