mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Dziwna decyzja BMW

F1: Dziwna decyzja BMW

Choć kilka tygodni temu BMW oficjalnie poinformowało, że wycofuje się z przyszłorocznych startów w F1, to ekipa z Hinwill zgłosiła się do rozgrywek w sezonie 2010.

F1: Dziwna decyzja BMW
Niemiecki magazyn Auto Motor und Sport (ams) informuje, że władze BMW Sauber zmieniły decyzję i zamierzają w przyszłym sezonie startować w Formule 1. Jak donosi ams w zgłoszeniu nadesłanym do FIA widnieje nazwa zespołu "BMW Sauber F1 Team", a nie jak wcześniej przypuszczano "Sauber F1 Team". Cały czas bowiem starania o pozyskanie nowych sponsorów czyni dotychczasowy udziałowiec zespołu, Peter Sauber.

Niestety do tego czasu każde z negocjacji  kończyły się fiaskiem i szwajcarsko-niemiecki team nie podpisał Umowy Concorde, uprawniającej do startów w MŚ w najbliższych trzech sezonach, a także gwarantującej udział w podziale zysków z praw do transmisji telewizyjnych (blisko 25 mln euro).
Tematy w artykule: FIA F1 BMW Sauber

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.