mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Dziwna decyzja BMW

F1: Dziwna decyzja BMW

Choć kilka tygodni temu BMW oficjalnie poinformowało, że wycofuje się z przyszłorocznych startów w F1, to ekipa z Hinwill zgłosiła się do rozgrywek w sezonie 2010.

F1: Dziwna decyzja BMW
Niemiecki magazyn Auto Motor und Sport (ams) informuje, że władze BMW Sauber zmieniły decyzję i zamierzają w przyszłym sezonie startować w Formule 1. Jak donosi ams w zgłoszeniu nadesłanym do FIA widnieje nazwa zespołu "BMW Sauber F1 Team", a nie jak wcześniej przypuszczano "Sauber F1 Team". Cały czas bowiem starania o pozyskanie nowych sponsorów czyni dotychczasowy udziałowiec zespołu, Peter Sauber.

Niestety do tego czasu każde z negocjacji  kończyły się fiaskiem i szwajcarsko-niemiecki team nie podpisał Umowy Concorde, uprawniającej do startów w MŚ w najbliższych trzech sezonach, a także gwarantującej udział w podziale zysków z praw do transmisji telewizyjnych (blisko 25 mln euro).
Tematy w artykule: FIA F1 BMW Sauber

Podobne wiadomości:

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.