mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ecclestone odpiera zarzuty

F1: Ecclestone odpiera zarzuty

Bernie Ecclestone ponownie znalazł się w świetle jupiterów. Anglik został pomówiony w sprawie wypłaty dużej sumy pieniędzy niemieckiemu bankowcowi Gerhardowi Gribkowsky'emu, który właśnie został aresztowany w sprawie sprzedaży udziałów należącego do banku Bayerische Landesbank holdingu SLEC na rzecz funduszu CVC Capital Partner, powiązanego ze strukturami F1.

F1: Ecclestone odpiera zarzuty
Do nielegalnej transakcji zdaniem niemieckich śledczych miało dojść w 2006 roku. Udziały holdingu SLEC zostały w tym czasie sprzedane CVC Capital Partners. Głównym wykonowcą tej opercacji miał być właśnie Gribkowsky, który za wykonanie zadania otrzymał z tajemnicznych kont na Wyspach Dziewiczych i Mauritiusie sumę 50 mln USD. Gribkowsky utrzymywał kontakty z Ecclestonem, a jako członek zarządu Delta Topco (holding w strukturach F1), otrzymał także pensję od samego Brytyjczyka. Ecclestone twierdzi jednak, że o sprawie sprzedaży udziałów w SLEC nic nie wie, a spekulacje określa jako fałszywe.

"Spekulacje niemieckiej prasy i rzekome doniesienia z prokuratury są całkowicie fałszywe" - powiedział szef Formuły 1 w rozmowie z dziennikiem Bild. "To absolutny nonsens. Nie mam nic wspólnego z tą sprawą, nie wiem nawet dlaczego miałbym przekazywać pieniądze panu Gribkowsky'emu. Nie mam pojęcia skąd na jego koncie znalazło się 50 mln USD. Przyznaję, że jako członek zarządu Delta Topco otrzymywał wynagrodzenie. Wiem o tym, bo byłem prezesem. Powinniście zapytać banki zaangażowane w tą sprawę, bo moim zdaniem to one mogły mu zapłacić" - dodaje Brytyjczyk.
Tematy w artykule: F1 Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?