mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: FIA się upiera, o tytule mają decydować zwycięstwa

F1: FIA się upiera, o tytule mają decydować zwycięstwa

W opublikowanym niedawno przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) regulaminie mistrzostw świata Formuły 1 na 2010 rok zmieniono zasady wyłaniania zdobywcy tytułu wśród kierowców.

F1: FIA się upiera, o tytule mają decydować zwycięstwa
Zgodnie z artykułem 6.1 przypadnie on temu, kto wygra najwięcej wyścigów w sezonie. Publikacja przyszłorocznego regulaminu nastąpiła 30 kwietnia, ale dopiero w poniedziałek trafił on do publicznej wiadomości. Największym zaskoczeniem jest fakt, iż FIA chce przeforsować w nim zmianę regulaminu MŚ, która upadła po protestach szefów zespołów.Autorem tego rozwiązania i największym promotorem jest wiceprezes federacji Bernie Ecclestone, który uważa, że w ten sposób rywalizacja kierowców będzie bardziej emocjonująca. W razie, gdy dwóch lub więcej kierowców będzie miało w dorobku tę samą liczbę triumfów, wtedy brane będą pod uwagę punkty.

Punktacja będzie liczona podobnie jak dotychczas, a jedynie nie będzie decydować o mistrzostwie świata. W klasyfikacji konstruktorów nic się nie zmieni.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.