mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: FIA się upiera, o tytule mają decydować zwycięstwa

F1: FIA się upiera, o tytule mają decydować zwycięstwa

W opublikowanym niedawno przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) regulaminie mistrzostw świata Formuły 1 na 2010 rok zmieniono zasady wyłaniania zdobywcy tytułu wśród kierowców.

F1: FIA się upiera, o tytule mają decydować zwycięstwa
Zgodnie z artykułem 6.1 przypadnie on temu, kto wygra najwięcej wyścigów w sezonie. Publikacja przyszłorocznego regulaminu nastąpiła 30 kwietnia, ale dopiero w poniedziałek trafił on do publicznej wiadomości. Największym zaskoczeniem jest fakt, iż FIA chce przeforsować w nim zmianę regulaminu MŚ, która upadła po protestach szefów zespołów.Autorem tego rozwiązania i największym promotorem jest wiceprezes federacji Bernie Ecclestone, który uważa, że w ten sposób rywalizacja kierowców będzie bardziej emocjonująca. W razie, gdy dwóch lub więcej kierowców będzie miało w dorobku tę samą liczbę triumfów, wtedy brane będą pod uwagę punkty.

Punktacja będzie liczona podobnie jak dotychczas, a jedynie nie będzie decydować o mistrzostwie świata. W klasyfikacji konstruktorów nic się nie zmieni.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.