mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: FIA szykuje kolejne zmiany

F1: FIA szykuje kolejne zmiany

Problem z kontrowersyjnymi przepisami dotyczącymi samochodu bezpieczeństwa ma zostać rozwiązany. FIA rozważa wprowadzenie standardowego ECU, które miałoby przekazywać kierowcom informację, z jaką prędkością mogą podążać w kierunku boksów.

F1: FIA szykuje kolejne zmiany
Aktualnie, gdy na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa kierowcy nie mogą zjechać do boksów, dopóki alejka serwisowa nie zostanie otwarta. Ten przepis jest z jednej strony korzystny dla niektórych kierowców, ale także bardzo krzywdzący dla tych, którzy w przeciągu kilku okrążeń mieli zjechać po paliwo i świeże opony. Zespoły wielokrotnie nawoływały, by FIA zmieniła krzywdzące przepisy. Jak donosi Autosport, FIA chce do tego wykorzystać standardowe ECU. System ma informować kierowców z jaką prędkością mogą jechać, gdy na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa.

Niekorzystne przepisy nie zostaną jednak wprowadzone przed Grand Prix Monako i Kanady. A właśnie te wyścigi zazwyczaj obfitują w wypadki. Wprowadzenie takich rozwiązań nie jest łatwe i będzie wymagało wielogodzinnych testów. Mówi się, że może być zastosowane najwcześniej 1 lipca podczas GP Francji.
Tematy w artykule: F1 przepisy F1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Mercedes GP – barwy na sezon 2010

auto motor i sport 0000-00-00

W muzeum Mercedesa w Stuttgarcie odbyła się wczoraj prezentacja barw teamu Formuły 1 na sezon 2010.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.