mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: FIA szykuje kolejne zmiany

F1: FIA szykuje kolejne zmiany

Problem z kontrowersyjnymi przepisami dotyczącymi samochodu bezpieczeństwa ma zostać rozwiązany. FIA rozważa wprowadzenie standardowego ECU, które miałoby przekazywać kierowcom informację, z jaką prędkością mogą podążać w kierunku boksów.

F1: FIA szykuje kolejne zmiany
Aktualnie, gdy na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa kierowcy nie mogą zjechać do boksów, dopóki alejka serwisowa nie zostanie otwarta. Ten przepis jest z jednej strony korzystny dla niektórych kierowców, ale także bardzo krzywdzący dla tych, którzy w przeciągu kilku okrążeń mieli zjechać po paliwo i świeże opony. Zespoły wielokrotnie nawoływały, by FIA zmieniła krzywdzące przepisy. Jak donosi Autosport, FIA chce do tego wykorzystać standardowe ECU. System ma informować kierowców z jaką prędkością mogą jechać, gdy na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa.

Niekorzystne przepisy nie zostaną jednak wprowadzone przed Grand Prix Monako i Kanady. A właśnie te wyścigi zazwyczaj obfitują w wypadki. Wprowadzenie takich rozwiązań nie jest łatwe i będzie wymagało wielogodzinnych testów. Mówi się, że może być zastosowane najwcześniej 1 lipca podczas GP Francji.
Tematy w artykule: F1 przepisy F1

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.