mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: F-Duct zakazany

F1: F-Duct zakazany

Od przyszłego sezonu nie będzie możliwe montowanie w bolidach tzw. "kanału F", rozwiązania aerodynamicznego, które zwiększa prędkość maksymalną samochodu. Wszystkie zespoły, z wyjątkiem McLarena - autora tego systemu - jednomyślnie poparły wniosek.

F1: F-Duct zakazany
To czym McLaren zyskuje na długich prostych nie spodobało się pozostałym zespołom i dlatego większością głosów system zniknie z przyszłorocznych bolidów. Wiele ekip próbowało i nadal próbuje skopiować rozwiązanie zespołu z Woking, jednak problem stanowią ograniczenia w przebudowie i modyfikacji obecnie używanych nadwozi.Williams, Sauber, Ferrari oraz Mercedes GP zdążyły co prawda już stworzyć taki system i go przetestować, jednak powstały obawy, że rozwiązania aerodynamiczne sterowane przez kierowcę mogą wpłynąć na bezpieczeństwo. Obawiano się również, że uznanie takich trendów stwarza niebezpieczny proceder do dalszego eksperymentowania, co nie pozostaje bez znaczenia w kwestii wzrostu kosztów. A to kłóci się z wizją Formuły 1, który przez najbliższe lata powinna oszczędzać pieniądze.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.