mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: F-Duct zakazany

F1: F-Duct zakazany

Od przyszłego sezonu nie będzie możliwe montowanie w bolidach tzw. "kanału F", rozwiązania aerodynamicznego, które zwiększa prędkość maksymalną samochodu. Wszystkie zespoły, z wyjątkiem McLarena - autora tego systemu - jednomyślnie poparły wniosek.

F1: F-Duct zakazany
To czym McLaren zyskuje na długich prostych nie spodobało się pozostałym zespołom i dlatego większością głosów system zniknie z przyszłorocznych bolidów. Wiele ekip próbowało i nadal próbuje skopiować rozwiązanie zespołu z Woking, jednak problem stanowią ograniczenia w przebudowie i modyfikacji obecnie używanych nadwozi.Williams, Sauber, Ferrari oraz Mercedes GP zdążyły co prawda już stworzyć taki system i go przetestować, jednak powstały obawy, że rozwiązania aerodynamiczne sterowane przez kierowcę mogą wpłynąć na bezpieczeństwo. Obawiano się również, że uznanie takich trendów stwarza niebezpieczny proceder do dalszego eksperymentowania, co nie pozostaje bez znaczenia w kwestii wzrostu kosztów. A to kłóci się z wizją Formuły 1, który przez najbliższe lata powinna oszczędzać pieniądze.

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

F1, sezon 2010 – zespoły i ich szanse

auto motor i sport 0000-00-00

Wybiła godzina prawdy. Po zimowych testach nie jesteśmy ani trochę mądrzejsi. Kto jest szybki, a kto nie - pokaże dopiero pierwsza sesja kwalifikacyjna sezonu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?