mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Fauzy testowym w Lotus Renault GP

F1: Fauzy testowym w Lotus Renault GP

Wyjaśniła się sprawa kierowcy testowego w przemianowym zespole Roberta Kubicy, Lotus Renault GP. Trzecim kierowcą stajni został Fairuz Fauzy.

F1: Fauzy testowym w Lotus Renault GP
Malezyjczyk w ubiegłym sezonie był trzecim kierowcą zespołu Lotus Racing (obecnie Team Lotus). Media zamiast zastanawiać się nad dorobkiem Fauzy'ego zastanawiają się nad kontekstem tego transferu, przypominując tutaj spory o prawa do nazwy Lotus pomiędzy przedstawicielami Lotus Renault GP oraz zespołem Tonyego Fernadesa, Team Lotus. Sam kierowca, w komentarzu o przejściu do nowego zespołu odcina się jednak od tego tematu.

"Chcę podziękować Lotus Renault GP za możliwość stania się członkiem tego zespołu" - powiedział Fauzy. "To świetny team, a ja zrobię wszystko bu zaprezentować się z jak najlepszej strony, by być może pewnego dnia zająć fotel kierowcy wyścigowego" - oświadczył Malezyjczyk.

Oprócz roli kierowcy testowego Malezyjczyk weźmie udział w tym roku w rozgrywkach serii GP2. W ubiegłym sezonie Fauzy dostał okazję występów w Formule 1 podczas kilku piątkowych treningów przed Grand Prix: Malezji, Niemiec, Wlk. Brytanii, Singapuru i Abu Zabi.
Tematy w artykule: F1 Lotus Renault GP Fairuz Fauzy

Podobne wiadomości:

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Znikają żółte bolidy Renault F1 Team

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.