mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ferrari i Red Bull zmienią lusterka

F1: Ferrari i Red Bull zmienią lusterka

FIA przyjrzała się bocznym lusterkom w bolidach niektórych zespołów. Komisarze powątpiewają bowiem w bezpieczeństwo lusterek umieszczonych poza kokpitem samochodów - donosi Autosport.

F1: Ferrari i Red Bull zmienią lusterka
Lusterka boczne, które przez niektóre zespoły zostały zamontowane poza obszarem kokpitu, stanowią niebezpieczeństwo słabej widoczności dla kierowców. Między innymi takie zespoły jak Ferrari czy Red Bull, uczyniły z lusterek dodatkowy element aerodynamiczny. Od Grand Prix Chin, rozwiązanie to będzie zakazane, a lusterka będą musiały ponownie znaleźć się przy kokpicie ze względów bezpieczeństwa.Już podczas wyścigu w Melbourne część kierowców skarżyła się na utrudnione wyprzedzanie, gdyż kierowcy w feralnych bolidach nie widzą rywali nadjeżdżających z tyłu. "Praktycznie każdy ma problemy z lusterkami" - mówił Pedro de la Rosa w Australii. "Prawda jest taka, że lusterka umieszczone po bokach auta, dają ci dramatyczną widoczność. Trudno dostrzec co dzieje się za twoimi plecami."

Z kolei innego zdania jest Felipe Massa z Ferrari, który twierdzi, że lusterka w jego bolidzie nie sprawiają mu żadnych problemów z widocznością. "Nie mam z tym żadnych kłopotów i muszę przyznać, że jestem całkiem zadowolny z ich ustawienia. Mam nadzieję, że zmiana ich położenia na bolidzie nie wpłynie negatywnie na aerodynamikę" - zakończył Brazylijczyk.

Podobne wiadomości:

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport