mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ferrari i Red Bull zmienią lusterka

F1: Ferrari i Red Bull zmienią lusterka

FIA przyjrzała się bocznym lusterkom w bolidach niektórych zespołów. Komisarze powątpiewają bowiem w bezpieczeństwo lusterek umieszczonych poza kokpitem samochodów - donosi Autosport.

F1: Ferrari i Red Bull zmienią lusterka
Lusterka boczne, które przez niektóre zespoły zostały zamontowane poza obszarem kokpitu, stanowią niebezpieczeństwo słabej widoczności dla kierowców. Między innymi takie zespoły jak Ferrari czy Red Bull, uczyniły z lusterek dodatkowy element aerodynamiczny. Od Grand Prix Chin, rozwiązanie to będzie zakazane, a lusterka będą musiały ponownie znaleźć się przy kokpicie ze względów bezpieczeństwa.Już podczas wyścigu w Melbourne część kierowców skarżyła się na utrudnione wyprzedzanie, gdyż kierowcy w feralnych bolidach nie widzą rywali nadjeżdżających z tyłu. "Praktycznie każdy ma problemy z lusterkami" - mówił Pedro de la Rosa w Australii. "Prawda jest taka, że lusterka umieszczone po bokach auta, dają ci dramatyczną widoczność. Trudno dostrzec co dzieje się za twoimi plecami."

Z kolei innego zdania jest Felipe Massa z Ferrari, który twierdzi, że lusterka w jego bolidzie nie sprawiają mu żadnych problemów z widocznością. "Nie mam z tym żadnych kłopotów i muszę przyznać, że jestem całkiem zadowolny z ich ustawienia. Mam nadzieję, że zmiana ich położenia na bolidzie nie wpłynie negatywnie na aerodynamikę" - zakończył Brazylijczyk.

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.