mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ferrari już po prezentacji

F1: Ferrari już po prezentacji

W ubiegłą niedzielę zespół Ferrari zaprezentował swój nowy bolid F2008, którym Kimi Raikkonen i Felipe Massa będą walczyć w nadchodzącym sezonie Formuły 1 o obronę tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku w klasyfikacji konstruktorów i kierowców.

F1: Ferrari już po prezentacji
Liderem zespołu pozostanie Kimi Raikkonen. Fiński Mistrz Świata z sezonu 2007 poprowadzi bolid z numerem 1, 2-kę poprowadzi Brazylijczyk Felipe Massa. Międzynarodowa Federacja Sportów Samochodowych (FIA) już potwierdziła zgodność modelu z wytycznymi w regulaminie przygotowanymi na sezon 2008.

F2008 otrzymało kontrowersyjny ze względu na pochodzenie system elektroniki jednostki sterującej (SECU), która jest dziełem McLaren Electronic Systems, ściśle współpracującej z zespołem Mercedesa. Identyczne standardy mają obowiązywać w bolidach pozostałych zespołów.

W porównaniu z egzemplarzem z ubiegłego roku, nowy samochód jest też nieco cięższy, głównie ze względu na zastosowanie mniejszej ilości materiałów komopozytowych. Wiele modyfikacji przeszła skrzynia biegów, a także układ chłodzenia hamulców.

Dziś, w poniedziałek (07.01). w Stuttgarcie swój bolid zaprezentuje zespół McLaren-Mercedes. Tydzień później w Monachium samochód przedstawi zespół Roberta Kubicy, BMW-Sauber.
Tematy w artykule: Formuła 1 F1

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.