mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ferrari już pracuje nad nowym bolidem

F1: Ferrari już pracuje nad nowym bolidem

W Maranello pełną parą trwają już prace nad nowym samochodem na sezon 2012. Jak mówi w wywiadzie dla brytyjskiego Autosportu szef zespołu Ferrari, Stefano Domenicali, nowy bolid ma być bardziej innowacyjny od tegorocznego F150.

F1: Ferrari już pracuje nad nowym bolidem
Od razu nasuwa się pytanie, czy rozpoczęcie prac nad nowym samochodem oznacza, że Ferrari pogodziło się już z faktem, że w tym sezonie nie dogoni fenomenalnych bolidów Red Bulla. Patrząc realnie na sytuację w tabeli wygląda na to, że tak. Fernando Alonso mimo dobrej formy w ostatnich wyścigach (wygrana w GP Wielkiej Brytanii), traci do Sebastiana Vettela aż 89 punktów. Szanse na tytuł są więc czysto matematyczne, a nic nie wskazuje na to, że Czerwone Byki dopadnie w drugiej części sezonu jakaś klęska. Domenicali zaznaczył co prawda, że w każdym kolejnym wyścigu włoski zespół będzie walczył o zwycięstwo, jednak patrząc realnie nie będzie o nie łatwo.

"Naszym rzeczywistym celem jest walczenie o zwycięstwo w każdym z kolejnych wyścigów" - mówi Domenicali. "Jestem pewien, że uda nam się jeszcze zgromadzić sporo punktów. Musimy jednak też patrzeć na sytuację w klasyfikacji, a tam widać, że zdobycie tytułu mistrzowskiego będzie bardzo, bardzo trudne. Musimy wierzyć w swoje możliwości, ale w przypadku rozwoju F150 jesteśmy już praktycznie na końcu. Stąd postanowiliśmy rozpocząć prace nad bolidem na 2012. Pracujemy na najwyższych obrotach" - dodaje Włoch.

Jak mówi dalej szef Ferrari konstruowanie nowego auta można zacząć tak wcześnie, ponieważ przyszłoroczny regulamin nie przewiduje kluczowych zmian. "Patrząc na regulacje na sezon 2012, będą one dość spójne z tymi, które mamy obecnie" - tłumaczy. "Największą zmianą będą zapisy dotyczące układu wydechowego. Już teraz mogę powiedzieć - mając za sobą testy w tunelu aerodynamicznym -, że będzie to naprawdę innowacyjny samochód. Mam nadzieję, że będziemy dzięki niemu konkurencyjni od samego początku przyszłego sezonu" - zakończył Domenicali.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari bolid Stefano Domenicali

Podobne wiadomości:

Ferrari World Design Contest – finalista

auto motor i sport 0000-00-00

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

marko1 2011-08-25

niema co się pytać, dopóki piłka w grze to wyścig trwa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.