mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ferrari zaprezentowało F10

F1: Ferrari zaprezentowało F10

Ferrari zaprezentowało swón nowy bolid na sezon 2010. To dzięki niemu Fernando Alonso i Felipe Massa mają pokolorować mistrzostwo świata Formuły 1 na czerwono.

F1: Ferrari zaprezentowało F10
Ferrari F10 przedstawiono w pawilonie linii montażowej GT w fabryce w Maranello. F10 był projektowany od wielu miesięcy. Ferrari odpuściło drugą połowę minionego sezonu, koncentrując się na nowym pojeździe. Utytułowany team odniósł tylko jedno zwycięstwo w 2009 i zajął odległe, czwarte miejsce w mistrzostwach producentów. Przy F10 pozowali Fernando Alonso i Felipe Massa. Trzecim kierowcą pozostał Giancarlo Fisichella, zaś Luca Badoer i Marc Gene utrzymali etaty testerów.

- Te mistrzostwa będą dla nas bardzo ważne - mówił szef zespołu, Stefano Domenicali. - Poprzedni sezon z różnych powodów, nie był zbyt pozytywny, a zatem w tym roku zamierzamy być konkurencyjni. Ferrari na to zasługuje. Mamy dwóch nowych kierowców. Dlaczego dwóch? Fernando Alonso jest dwukrotnym mistrzem świata i liczymy, że zdobędzie trzeci tytuł. Należy już do wielkich mistrzów F1 i to dla niego dobry moment, dla nas również. On chce odnosić sukcesy, a my zamierzamy nawiązać do osiągnięć teamu w naszej grupie. Co do Felipe, mówimy o jego nowej wersji. Po tak dramatycznych mistrzostwach, wypadku na Węgrzech, a wcześniej tak fantastycznym sezonie, Felipe posiada wszelkie atuty, by udowodnić, że jest kierowcą zdolnym do odnoszenia sukcesów. Może pokazać, iż chce wrócić na drogę przerwaną na Węgrzech.

- To moja pierwsza prezentacja Ferrari i łączą się z tym duże emocje - powiedział Fernando Alonso. - Chciałbym podziękować całemu zespołowi, bo pracował naprawdę ciężko w ostatnich kilku miesiącach, żeby stworzyć to marzenie - nasz nowy samochód. Dziękuję sponsorom i partnerom, ponieważ oni również ponieśli duży wysiłek, wykazując wiele pasji. Jesteśmy gotowi, by podjąć to wyzwanie i wykorzystać potencjał samochodu w stu procentach. Felipe i ja utworzymy bardzo mocny duet. Zamierzamy sprawić, że kibice Ferrari na całym świecie będą bardzo dumni, widząc jak ten samochód zdobywa mistrzostwo świata.

- To bez wątpienia wielka przyjemność uczestniczyć w kolejnej prezentacji Ferrari - oświadczył Felipe Massa. - Dla mnie to wyjątkowa chwila, ponieważ ubiegły rok był bardzo trudny. Miałem wypadek i wydarzyło się wiele rzeczy. Teraz jestem dumny i bardzo szczęśliwy. Czuję, że chcę pracować więcej, niż kiedykolwiek. Naprawdę mam nadzieję, że będzie to bardzo konkurencyjny pojazd i powalczymy o mistrzostwo, że nasze Ferrari, czerwony samochód znajdzie się na pole position.

Wczoraj Massa jako pierwszy miał jeździć F10 we Fiorano, ale oblodzenie toru spowodowało odwołanie kręcenia reklamowego filmu. Być może dzisiaj uda się przeprowadzić shakedown. W poniedziałek Felipe rozpocznie testy na Circuit Ricardo Tormo.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Fernando Alonso bolid Felipe Massa Formula 1

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.