mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: GP USA - mogą nie zdążyć

F1: GP USA - mogą nie zdążyć

Czas potrzebny na wybudowanie od podstaw nowego toru Formuły 1 w północnoamerykańskim stanie Teksas to 24 miesięcy. Organizatorzy już obawiają się, że nie uda im się skończyć budowy obiektu do czasu Grand Prix USA, zaplanowanego na rok 2012.

F1: GP USA - mogą nie zdążyć
O tym, że budowa toru nie należy do łatwych zadań pokazali ostatnio gospodarze Grand Prix Korei Południowej. Tor Yeongam został oddany do użytku rzutem na taśmę, kilka dni przed startem wyścigu. Mimo, że jego zaplecza i trasa były gotowe w 100 procentach, o tyle jak sami przyznali organizatorzy całość będzie gotowa dopiero w przyszłym roku. Amerykanie patrząc na ten przykład nie chcą podejmować ryzyka. Obawiają się, że mogą nie zdążyć.

Prace w Austin w Teksasie mają co prawda ruszyć jeszcze w grudniu tego roku, ale czas jego budowy zajmie co najmniej 24 miesięcy. Jeśli nie uda się skrócić terminu prac wówczas o rozegraniu Grand Prix USA w 2012 roku nie może być jakiejkolwiek mowy. W grudniu 2012 Formuła 1 zapada w sen zimowy. Jak donoszą amerykańskie media jeśli organizatorzy nie wywiążą się z umowy i nie przygotują toru na czas, zostaną nałożone na nich kary. Podobno przed takim scenariuszem już ostrzegał guru F1 - Bernie Ecclestone.
Tematy w artykule: USA tor wyscig Formula 1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic