mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: GP USA - mogą nie zdążyć

F1: GP USA - mogą nie zdążyć

Czas potrzebny na wybudowanie od podstaw nowego toru Formuły 1 w północnoamerykańskim stanie Teksas to 24 miesięcy. Organizatorzy już obawiają się, że nie uda im się skończyć budowy obiektu do czasu Grand Prix USA, zaplanowanego na rok 2012.

F1: GP USA - mogą nie zdążyć
O tym, że budowa toru nie należy do łatwych zadań pokazali ostatnio gospodarze Grand Prix Korei Południowej. Tor Yeongam został oddany do użytku rzutem na taśmę, kilka dni przed startem wyścigu. Mimo, że jego zaplecza i trasa były gotowe w 100 procentach, o tyle jak sami przyznali organizatorzy całość będzie gotowa dopiero w przyszłym roku. Amerykanie patrząc na ten przykład nie chcą podejmować ryzyka. Obawiają się, że mogą nie zdążyć.

Prace w Austin w Teksasie mają co prawda ruszyć jeszcze w grudniu tego roku, ale czas jego budowy zajmie co najmniej 24 miesięcy. Jeśli nie uda się skrócić terminu prac wówczas o rozegraniu Grand Prix USA w 2012 roku nie może być jakiejkolwiek mowy. W grudniu 2012 Formuła 1 zapada w sen zimowy. Jak donoszą amerykańskie media jeśli organizatorzy nie wywiążą się z umowy i nie przygotują toru na czas, zostaną nałożone na nich kary. Podobno przed takim scenariuszem już ostrzegał guru F1 - Bernie Ecclestone.
Tematy w artykule: USA tor wyscig Formula 1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.