mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Hamilton: Najgroźniejszy rywal to Kubica

F1: Hamilton: Najgroźniejszy rywal to Kubica

Dwóch kierowców może zdominować rywalizację w Formule 1. To Lewis Hamilton i... Robert Kubica - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Hamilton: Najgroźniejszy rywal to Kubica
Czy w Formule 1 czekają nas wkrótce lata zaciętej rywalizacji dwóch fantastycznych kierowców. "Nie boję się nikogo. Jedynym moim poważnym rywalem będzie w przyszłości Robert Kubica" - powiedział Lewis Hamilton, który w niedzielę najprawdopodobniej zostanie mistrzem świata. W najbliższym wyścigu Anglik i Polak będą jeszcze koncentrowali się na innych przeciwnikach. Hamilton będzie zajęty walką z jedynym mogącym mu przeszkodzić w zdobyciu tytułu kierowcą - Felipe Massą z Ferrari.

Kubica będzie rywalizował z Raikkonenem o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Przed kończącym sezon Grand Prix Brazylii Polak ma 6 punktów przewagi nad reprezentantem Ferrari i będzie próbował obronić swoją pozycję. Ale do przesady pewny siebie i swoich umiejętności Hamilton już teraz wymienia jeżdżącego dla BMW Sauber zawodnika wśród konkurentów, z którymi będzie musiał się liczyć w kolejnych sezonach. A jego lista jest wyjątkowo krótka.

"Nie kierowcy Ferrari, ani żadni inni, tylko Kubica będzie w przyszłości moim największym rywalem. No, może jeszcze Fernando Alonso" - powiedział Hamilton. - "(...) Myślę, że sporo się nauczyłem. Jestem bardzo zdeterminowany, lecz nie spieszę się, nie podejmuję niepotrzebnego ryzyka. Daję z siebie 100, a nie 110 procent. Dlatego nie boję się nikogo, ale z tymi dwoma kierowcami będę musiał walczyć najbardziej zaciekle" - dodał.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Ferrari ma nowego Tatę

auto motor i sport 0000-00-00

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

~krzyszt. 2008-10-31

W przyszłym sezonie, kiedy więcej będzie zależało od kierowcy będą się liczyć najlepsi. Może się bać Roberta, bo przecież dawniej regularnie z nim przegrywał

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.