mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Hamilton: Najgroźniejszy rywal to Kubica

F1: Hamilton: Najgroźniejszy rywal to Kubica

Dwóch kierowców może zdominować rywalizację w Formule 1. To Lewis Hamilton i... Robert Kubica - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Hamilton: Najgroźniejszy rywal to Kubica
Czy w Formule 1 czekają nas wkrótce lata zaciętej rywalizacji dwóch fantastycznych kierowców. "Nie boję się nikogo. Jedynym moim poważnym rywalem będzie w przyszłości Robert Kubica" - powiedział Lewis Hamilton, który w niedzielę najprawdopodobniej zostanie mistrzem świata. W najbliższym wyścigu Anglik i Polak będą jeszcze koncentrowali się na innych przeciwnikach. Hamilton będzie zajęty walką z jedynym mogącym mu przeszkodzić w zdobyciu tytułu kierowcą - Felipe Massą z Ferrari.

Kubica będzie rywalizował z Raikkonenem o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Przed kończącym sezon Grand Prix Brazylii Polak ma 6 punktów przewagi nad reprezentantem Ferrari i będzie próbował obronić swoją pozycję. Ale do przesady pewny siebie i swoich umiejętności Hamilton już teraz wymienia jeżdżącego dla BMW Sauber zawodnika wśród konkurentów, z którymi będzie musiał się liczyć w kolejnych sezonach. A jego lista jest wyjątkowo krótka.

"Nie kierowcy Ferrari, ani żadni inni, tylko Kubica będzie w przyszłości moim największym rywalem. No, może jeszcze Fernando Alonso" - powiedział Hamilton. - "(...) Myślę, że sporo się nauczyłem. Jestem bardzo zdeterminowany, lecz nie spieszę się, nie podejmuję niepotrzebnego ryzyka. Daję z siebie 100, a nie 110 procent. Dlatego nie boję się nikogo, ale z tymi dwoma kierowcami będę musiał walczyć najbardziej zaciekle" - dodał.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Ferrari ma nowego Tatę

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~krzyszt. 2008-10-31

W przyszłym sezonie, kiedy więcej będzie zależało od kierowcy będą się liczyć najlepsi. Może się bać Roberta, bo przecież dawniej regularnie z nim przegrywał

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.