mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Head odchodzi ze sportu

F1: Head odchodzi ze sportu

Patrick Head, ikona Formuły 1 i zespołu Williamsa po sezonie 2011 żegna się ze sportową stroną swojej kariery zawodowej. Brytyjczyk w najbliższym czasie będzie zajmował się rozwojem projektami związanymi z biznesem energii hybrydowej w Williamsie.

F1: Head odchodzi ze sportu
Head, który od 1977 roku w zespole Franka Williamsa pełnił funkcję szefa inżynierów, będzie od terał koncentrował się na projektach technologii hybrydowej, z którą brytyjska stajnia wiąże wielkie plany biznesowe. Head nie będzie zatem obecny na torach Formuły 1. "Nie jest to przejście na emeryturę, ale faktycznie nie będę już bezpośrednio uczestniczył w programie Williams F1 w przyszłym roku" - powiedział 65-latek w wywiadzie dla Autosportu. "Przechodzę do departamentu Williams Hybrid Power, który być może wiele nie mówi, ale gwarantuję, że zajmuje się najbardziej zaawansowanymi technologiami. Myślę, że ta praca będzie równie interesująca jak ta wokół Formuły 1. Teraz będę miał więcej obowiązków od strony komercyjnej" - dodał Brytyjczyk.

Patrick Head szczerze przyznał, że decyzja o przenosinach w strukturach Williamsa poniekąd spowodowana była słabymi rezultatami zespołu w tym sezonie F1. Ekipa z Grove wywalczyła w tym roku zaledwie 5 punktów, a do najbliższego z zespołów straciła aż 36 oczek. "Nie chcę już interesować się tymi sprawami, to nie jest ani dobre dla mnie, ani dla całej firmy. Zdecydowałem, że zmienię otoczenie. W zespole są Mike Coughlan, Mark Gillan i Jason Somerville. Myślę, że na niewiele zdałaby się im moja pomoc w przyszłym sezonie" - zakończył Head.
Tematy w artykule: Williams Patrick Head

Podobne wiadomości:

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Aktualności 2014-08-15

Williams składa hołd dla Ayrtona Senny

Williams składa hołd dla Ayrtona Senny

Aktualności 2014-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
W polskich salonach debiutuje limitowana Skoda Fabia Black Edition. Auto wyróżnia się czarnym, eleganckim kolorem i bogatszym wyposażeniem. Egzemplarze z ograniczonej puli są dostępne w salonach od 63 030 zł.