mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Heidfeld za Kubicę

F1: Heidfeld za Kubicę

Zespół Lotus Renault GP ogłosił, że do jego składu dołączył Nick Heidfeld, który począwszy od zaplanowanych na przyszły tydzień testów w Barcelonie, zastąpi na stanowisku kierowcy rannego Roberta Kubicę.

F1: Heidfeld za Kubicę
33-letni kierowca z Niemiec jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników Formuły 1. W ciągu ostatnich 11 sezonów wziął udział w 172 wyścigach. Kiedy 13 marca rozpocznie się nowy sezon w Bahrajnie, będzie ścigał się w barwach teamu wraz z Witalijem Pietrowem. Heidfeld wystartuje w tegorocznym sezonie w bolidzie nr 9, którym pierwotnie miał startować Kubica.
“Wolałbym wrócić do Formuły 1 w innych okolicznościach, ale jestem dumny, iż daną mi tę szansę" - mówił po podpisaniu kontraktu Nick Heidfeld. "Wszystko działo się bardzo szybko, ale jestem pod ogromnym wrażeniem zaplecza i poświęcenia ekipy z Enstone. Jestem zadowolony z zeszłotygodniowych testów w Jerez i już zdążyłem się dotrzeć z ekipą pracującą na torze. Dobrze czuję się w bolidzie, który jest dość nowatorski. Mam bardzo wysoką motywację i nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu” - dodał Niemiec.

“Dwa ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla naszego teamu, który został zmuszony do podjęcia szybkich decyzji. W ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy Nicka do Jerez i muszę przyznać, że zrobił na nas duże wrażenie" - powiedział z kolei Eric Boullier, szef zespołu Lotus Renault GP. "Jest szybki, ma doświadczenie i wiedzę techniczną, zna bolid i udziela nam cennych informacji zwrotnych. Zawsze podkreślaliśmy, że naszym priorytetem jest posiadanie w składzie doświadczonych kierowców i jesteśmy przekonani, że Nick jest doskonałym wyborem. Cieszymy się, że dołączy do naszego teamu i mamy nadzieję, że wraz z Witalijem zapewni nam dobry początek sezonu w Bahrajnie” - zakończył Boullier.

Testy bolidów w Barcelonie będą trwać w dniach 18-21.02. Zespół z Enstone przedstawił już harmonogram jazd dla swoich kierowców. W piątek rano Nick Heidfeld i Witalij Pietrow odbędą trening pit-stopu. Popołudniu okrążenia testowe będzie wykonywał Rosjanin. Pietrow będzie jeździł także w niedzielę. Sobota i poniedziałek zarezerwowana jest dla Heidfelda.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.