mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Heidfeld za Kubicę

F1: Heidfeld za Kubicę

Zespół Lotus Renault GP ogłosił, że do jego składu dołączył Nick Heidfeld, który począwszy od zaplanowanych na przyszły tydzień testów w Barcelonie, zastąpi na stanowisku kierowcy rannego Roberta Kubicę.

F1: Heidfeld za Kubicę
33-letni kierowca z Niemiec jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników Formuły 1. W ciągu ostatnich 11 sezonów wziął udział w 172 wyścigach. Kiedy 13 marca rozpocznie się nowy sezon w Bahrajnie, będzie ścigał się w barwach teamu wraz z Witalijem Pietrowem. Heidfeld wystartuje w tegorocznym sezonie w bolidzie nr 9, którym pierwotnie miał startować Kubica.
“Wolałbym wrócić do Formuły 1 w innych okolicznościach, ale jestem dumny, iż daną mi tę szansę" - mówił po podpisaniu kontraktu Nick Heidfeld. "Wszystko działo się bardzo szybko, ale jestem pod ogromnym wrażeniem zaplecza i poświęcenia ekipy z Enstone. Jestem zadowolony z zeszłotygodniowych testów w Jerez i już zdążyłem się dotrzeć z ekipą pracującą na torze. Dobrze czuję się w bolidzie, który jest dość nowatorski. Mam bardzo wysoką motywację i nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu” - dodał Niemiec.

“Dwa ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla naszego teamu, który został zmuszony do podjęcia szybkich decyzji. W ubiegłym tygodniu zaprosiliśmy Nicka do Jerez i muszę przyznać, że zrobił na nas duże wrażenie" - powiedział z kolei Eric Boullier, szef zespołu Lotus Renault GP. "Jest szybki, ma doświadczenie i wiedzę techniczną, zna bolid i udziela nam cennych informacji zwrotnych. Zawsze podkreślaliśmy, że naszym priorytetem jest posiadanie w składzie doświadczonych kierowców i jesteśmy przekonani, że Nick jest doskonałym wyborem. Cieszymy się, że dołączy do naszego teamu i mamy nadzieję, że wraz z Witalijem zapewni nam dobry początek sezonu w Bahrajnie” - zakończył Boullier.

Testy bolidów w Barcelonie będą trwać w dniach 18-21.02. Zespół z Enstone przedstawił już harmonogram jazd dla swoich kierowców. W piątek rano Nick Heidfeld i Witalij Pietrow odbędą trening pit-stopu. Popołudniu okrążenia testowe będzie wykonywał Rosjanin. Pietrow będzie jeździł także w niedzielę. Sobota i poniedziałek zarezerwowana jest dla Heidfelda.

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Bolid F1 w domu?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.