mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Hockenheim pod Heidfelda?

F1: Hockenheim pod Heidfelda?

Organizatorzy GP Niemiec budują całą atmosferę imprezy na sukcesie Nicka Heidfelda, który dwa tygodnie temu w Silverstone dojechał do mety na drugim miejscu - czytamy w Przeglądzie Sportowym. Czy to oznacza, że team BMW Sauber także będzie układał strategię pod Niemca, a nie zdecydowanie szybszego w tym sezonie Roberta Kubicę?

F1: Hockenheim pod Heidfelda?
W tym wyścigu stawką nie będą tylko punkty do klasyfikacji mistrzostw świata. Dla pięciu niemieckich kierowców i dwóch zespołów z tego kraju Grand Prix Niemiec to najważniejsze wydarzenie w sezonie. Rywalizacja toczyć się będzie o prestiż i realne korzyści marketingowe.

Reprezentanci Niemiec stanowią jedną czwartą grupy kierowców rywalizujących w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata. Ponieważ jednak Adrian Sutil, Nico Rosberg, Timo Glock i Sebastian Vettel nie dysponują bolidami zapewniającymi realną szansę walki o zwycięstwo, największe oczekiwania związane są z najwyżej sklasyfikowanym obecnie reprezentantem gospodarzy Nickiem Heidfeldem z BMW Sauber.

Organizatorzy najbliższego wyścigu budują całą atmosferę imprezy na sukcesie kierowcy, który dwa tygodnie temu w Silverstone dojechał do mety na drugim miejscu. Spodziewają się, że dobry wynik uzyskany przez Heidfelda w Wielkiej Brytanii przyciągnie na jedyny w tym sezonie wyścig w Niemczech tłumy kibiców. Gospodarze liczą, że w niedzielę na trybunach zasiądzie 80 tysięcy ludzi. W promocji imprezy pomaga im mocno szef zespołu BMW Sauber.

Niestety, Robert Kubica w tym scenariuszu nie może liczyć na główną rolę. Team zrobi wszystko, by w Niemczech najlepszy wynik osiągnął kierowca, z którym identyfikują się miejscowi kibice, czyli Heidfeld.
Tematy w artykule: F1 F1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

„Nie muszę sobie z niczym radzić”

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Pawel_T 2008-07-17

Robet, jak najszyciej przechodź do Ferrari !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando