mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Hockenheim pod Heidfelda?

F1: Hockenheim pod Heidfelda?

Organizatorzy GP Niemiec budują całą atmosferę imprezy na sukcesie Nicka Heidfelda, który dwa tygodnie temu w Silverstone dojechał do mety na drugim miejscu - czytamy w Przeglądzie Sportowym. Czy to oznacza, że team BMW Sauber także będzie układał strategię pod Niemca, a nie zdecydowanie szybszego w tym sezonie Roberta Kubicę?

F1: Hockenheim pod Heidfelda?
W tym wyścigu stawką nie będą tylko punkty do klasyfikacji mistrzostw świata. Dla pięciu niemieckich kierowców i dwóch zespołów z tego kraju Grand Prix Niemiec to najważniejsze wydarzenie w sezonie. Rywalizacja toczyć się będzie o prestiż i realne korzyści marketingowe.

Reprezentanci Niemiec stanowią jedną czwartą grupy kierowców rywalizujących w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata. Ponieważ jednak Adrian Sutil, Nico Rosberg, Timo Glock i Sebastian Vettel nie dysponują bolidami zapewniającymi realną szansę walki o zwycięstwo, największe oczekiwania związane są z najwyżej sklasyfikowanym obecnie reprezentantem gospodarzy Nickiem Heidfeldem z BMW Sauber.

Organizatorzy najbliższego wyścigu budują całą atmosferę imprezy na sukcesie kierowcy, który dwa tygodnie temu w Silverstone dojechał do mety na drugim miejscu. Spodziewają się, że dobry wynik uzyskany przez Heidfelda w Wielkiej Brytanii przyciągnie na jedyny w tym sezonie wyścig w Niemczech tłumy kibiców. Gospodarze liczą, że w niedzielę na trybunach zasiądzie 80 tysięcy ludzi. W promocji imprezy pomaga im mocno szef zespołu BMW Sauber.

Niestety, Robert Kubica w tym scenariuszu nie może liczyć na główną rolę. Team zrobi wszystko, by w Niemczech najlepszy wynik osiągnął kierowca, z którym identyfikują się miejscowi kibice, czyli Heidfeld.
Tematy w artykule: F1 F1

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

~Pawel_T 2008-07-17

Robet, jak najszyciej przechodź do Ferrari !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.