mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Honda pojedzie w tym sezonie

F1: Honda pojedzie w tym sezonie

Ten scenariusz sprzedaży zespołu F1 przez Hondę był najmniej prawdopodobny ale jak się okazało ostatecznie, najbardziej realny. Ross Brawn, dotychczasowy szef ekipy, zdecydował się przejąć team i wystawić go do walki w sezonie 2009 pod nazwą Brawn GP.

F1: Honda pojedzie w tym sezonie
Jak napisano w oficjalnym komunikacie, przejęcie zespołu Hondy nastąpiło "ze skutkiem natychmiastowym". Nie ujawnione zostały jakiekolwiek szczegóły finanse transakcji. Według wstępnych informacji Brawn GP będzie w tym sezonie korzystał z silników McLaren-Mercedes. Podczas targów w Genewie udało nam się jednak usłyszeć nieoficjalne dementi w tej sprawie. Według źródła zbliżonego do japońskiego koncernu, Brawn GP będzie wykorzystywać silniki autorskiej produkcji.

"Wyposażenie bolidów w silniki Mercedesa jest mało realne z punktu widzenia marketingowe, nawet jeżeli zespół teraz będzie nazywał się inaczej. A Honda przecież słynie z silników. Z resztą nie jednostki napędowe były głównym powodem słabych rezultatów w poprzednich latach" - usłyszeliśmy na szwajcarskiej wystawie.

W zespole Rossa Brawna trwają aktualnie intesywne prace nad samochodami, które zostaną zaprezentowane jeszcze w tym tygodniu. Miejscem debiutu będzie tor Silverstone. Od początku przyszłego tygodnia samochody wyjadą na tor pod Barceloną aby zaliczyć pierwsze kilometry testowe.

W Brawn GP nie zobaczymy nowych kierowców. Na pełny etat zatrudnieni zostali dotychczasowi kierowcy Hondy, Brytyjczyk Jenson Button i Brazylijczyk Rubens Barichello. Plotką okazały się informacje o możliwym zaangażowaniu Bruno Senny.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda F1

Podobne wiadomości:

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie

Aktualności 2017-09-06

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.