mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Hyundai i KIA nie zainteresowane wyścigiem

F1: Hyundai i KIA nie zainteresowane wyścigiem

Mimo nadchodzącego Grand Prix Korei Południowej, tamtejsi producenci samochodowi nie wykazują zainteresowania wyścigiem. Wygląda na to, że organizatorzy będą musieli pogodzić się z brakiem środków sponsorskich od dwóch największych producentów aut z tego kraju, marek Hyundai i KIA.

F1: Hyundai i KIA nie zainteresowane wyścigiem
Wydawałoby się, że promocja za pośrednictwem Formuły 1 to doskonały kanał dla producentów aut. Z takiego założenia nie wychodzi jednak koncern Hyundai, który w grupie ma także markę KIA. Mimo debiutu w nadchodzący weekend GP Korei Południowej, na próżno będzie można szukać wielkich bilboardów reklamowych obu marek na torze. Co prawda zarówno KIA i Hyundai zamierzają w nadchodzących latach wypuścić modele kojarzące się z segmentem premium, jednak promocja dzięki wyścigom F1 nie leży tym producentom aut.

"Grand Prix mogłoby być jakąś bramką promocyjną, do budowy świadomości luksusowych produktów, ale Hyundai nie jest tym po prostu zainteresowany Formułą 1" - powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters jeden z oficjeli przy F1. "Takie zaangażowanie wymaga dużego kapitału. Działania muszą zostać rozłożone na lata i wątpliwe jest to czy Hyundai miałby na to cierpliwość. Marka zresztą angażuje się w inne imprezy by kreować swój wizerunek. Jest sponsorem mistrzostw świata w piłce nożnej czy igrzysk olimpijskich."

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.