mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: I po aferze

F1: I po aferze

Światowa Rada Sportów Motorowych (FIA) zdecydowała się nagle zakończyć postępowania wyjaśniające kulisy afery szpiegowskiej w Formule 1 w sezonie 2007 w którą zamieszany był zespół McLaren-Mercedes. Komisarze odwołali tym samym spotkanie zaplanowane na 14. lutego 2008, na którym miały zostać przedstawione wyniki kontroli działu FIA badającego ten proceder.

F1: I po aferze
FIA podjęła decyzję co do dalszych losów zespołu McLaren-Mercedes w nadchodzącym sezonie. Team z bazą w angielskim Woking będzie mógł bez przeszkód wystartować w nadchodzącym sezonie Formuły 1. Zespół Rona Dennisa nie otrzyma także ujemnych punktów. Kara nałożona na McLarena we wrześniu br. w postaci pozbawienia wszystkich wywalczonych punktów podczas sezonu 2007 i kary pieniężnej w wysokości 100 mln dolarów została podtrzymana.

Dochodzenie działu technicznego FIA wyjaśniające kulisy największej afery w historii F1 zostało zakończone przed czasem. Początkowo rezultaty śledztwa w sprawie posiadania przez McLarena danych bolidu Ferrari miały być przedstawione podczas lutowego posiedzenia w Paryżu. Tam także miała zapaść decyzja o legalności bolidu Mercedesa MP4-23 przygotowywanego na nadchodzący sezon 2008.

 Afera szpiegowska wyszła na jaw w lipcu 2007 roku kiedy okazało się, że w posiadaniu szefa inżynierów zespołu McLaren-Mercedes, Mike’a Coughlana znalazło się plik dokumentów z danymi technicznymi samochodów zespołu Ferrari. Coughlan dokumenty przejął od byłego pracownika Ferrari, Nigel’a Stepneya.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic