mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: I po aferze

F1: I po aferze

Światowa Rada Sportów Motorowych (FIA) zdecydowała się nagle zakończyć postępowania wyjaśniające kulisy afery szpiegowskiej w Formule 1 w sezonie 2007 w którą zamieszany był zespół McLaren-Mercedes. Komisarze odwołali tym samym spotkanie zaplanowane na 14. lutego 2008, na którym miały zostać przedstawione wyniki kontroli działu FIA badającego ten proceder.

F1: I po aferze
FIA podjęła decyzję co do dalszych losów zespołu McLaren-Mercedes w nadchodzącym sezonie. Team z bazą w angielskim Woking będzie mógł bez przeszkód wystartować w nadchodzącym sezonie Formuły 1. Zespół Rona Dennisa nie otrzyma także ujemnych punktów. Kara nałożona na McLarena we wrześniu br. w postaci pozbawienia wszystkich wywalczonych punktów podczas sezonu 2007 i kary pieniężnej w wysokości 100 mln dolarów została podtrzymana.

Dochodzenie działu technicznego FIA wyjaśniające kulisy największej afery w historii F1 zostało zakończone przed czasem. Początkowo rezultaty śledztwa w sprawie posiadania przez McLarena danych bolidu Ferrari miały być przedstawione podczas lutowego posiedzenia w Paryżu. Tam także miała zapaść decyzja o legalności bolidu Mercedesa MP4-23 przygotowywanego na nadchodzący sezon 2008.

 Afera szpiegowska wyszła na jaw w lipcu 2007 roku kiedy okazało się, że w posiadaniu szefa inżynierów zespołu McLaren-Mercedes, Mike’a Coughlana znalazło się plik dokumentów z danymi technicznymi samochodów zespołu Ferrari. Coughlan dokumenty przejął od byłego pracownika Ferrari, Nigel’a Stepneya.

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?