mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Ilmor dostarczy standardowe silniki?

F1: Ilmor dostarczy standardowe silniki?

Jak donosi Auto Motor und Sport, niezależna brytyjska firma inżynieryjna Ilmor jest faworytem w przetargu na dostarczanie standardowych jednostek napędowych dla zespołów Formuły 1.

F1: Ilmor dostarczy standardowe silniki?
FIA ogłosiła niedawno, że w niedługim czasie zespoły Formuły 1 będą korzystały ze standardowego silnika, co ma ograniczyć koszty i zwiększyć konkurencyjność maszyn. Pomimo sprzeciwu wszystkich obecnych w F1 producentów przetarg rozpisano, a najpoważniejsze oferty przedstawiły Ilmor, Cosworth, Mecachrome, Zytek i Judd. Wszystkie te firmy były w przeszłości zaangażowane w produkcję jednostek napędowych dla zespołów Formuły 1.


Wydaje się, że prowadzony przez Mario Illiena Ilmor jest faworytem w walce o kontrakt. W tej chwili firma współpracuje z Hondą, dostarczając silniki dla serii Indycar. W przeszłości Ilmor budował jednostki dla Mercedesa, napędzające McLarena, jednak w 2005 roku niemiecka firma zdecydowała się przygotowywać je samodzielnie.

Mario Illien w rozmowie z niemieckim Auto Motor und Sport wyjawił, że idealne byłoby zastosowanie trzylitrowych silników V8 z ogranicznikiem do 14 tysięcy obrotów na minutę. Dzięki temu jednostki miałyby około 700 koni, a ich żywotność wydłużyłaby się do sześciu weekendów Grand Prix.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Rekord McLarena!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~hahaha 2008-11-29

Jak wszystkie ważne części będą niezależnego konstruktora to po co będzie klasyfikacja konstruktorów xD

~zmac 2008-11-28

Trochę bez sensu. To spowolni jeszcze bardziej bolidy. Silnik o większej pojemności będzie cięższy, a z takim ogranicznikiem nawet słabszy od obecnie stosowanych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.