mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Jeden KERS dla wszystkich

F1: Jeden KERS dla wszystkich

W tym sezonie system KERS okazał się niewypałem i za rok zabraknie go w bolidach Formuły 1. Możliwe jednak, że w sezonie 2011 wszystkie zespoły zamontują taką samą, standardową jednostkę.

F1: Jeden KERS dla wszystkich
System KERS to system odzyskiwania energii kinetycznej, który miał zmienić oblicze Formuły 1. Pomysł okazał się jednak nietrafiony i w trakcie sezonu kolejne zespoły wycofywały się z używania KERS. W Abu-Zabi na zakończenie sezonu tylko 2 zespoły pojadą z zamontowanym KERS.

FIA nie wycofała się jednak z pomysłu, ale zrzeszająca zespoły FOTA ustaliła, że w przyszłym sezonie żaden zespół nie będzie używał KERS. W sezonie 2011 wszystkie zespoły mają jednak mieć zamontowany taką samą jednostkę KERS, która będzie przygotowana przez MTS i Saft, czyli firmy, które pracowały nad KERS używanym przez Ferrari.
Tematy w artykule: F1 KERS

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda opracowała program o nazwie Strategia 2025, który ma kształtować przyszłość czeskiej marki w kolejnych latach. Żeby jeszcze lepiej wykorzystywać cyfrowe technologie w działalności marki, w Pradze powstał DigiLab.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech