mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Jeden KERS dla wszystkich

F1: Jeden KERS dla wszystkich

W tym sezonie system KERS okazał się niewypałem i za rok zabraknie go w bolidach Formuły 1. Możliwe jednak, że w sezonie 2011 wszystkie zespoły zamontują taką samą, standardową jednostkę.

F1: Jeden KERS dla wszystkich
System KERS to system odzyskiwania energii kinetycznej, który miał zmienić oblicze Formuły 1. Pomysł okazał się jednak nietrafiony i w trakcie sezonu kolejne zespoły wycofywały się z używania KERS. W Abu-Zabi na zakończenie sezonu tylko 2 zespoły pojadą z zamontowanym KERS.

FIA nie wycofała się jednak z pomysłu, ale zrzeszająca zespoły FOTA ustaliła, że w przyszłym sezonie żaden zespół nie będzie używał KERS. W sezonie 2011 wszystkie zespoły mają jednak mieć zamontowany taką samą jednostkę KERS, która będzie przygotowana przez MTS i Saft, czyli firmy, które pracowały nad KERS używanym przez Ferrari.
Tematy w artykule: F1 KERS

Podobne wiadomości:

McLarena tajniki F1

auto motor i sport 0000-00-00

O sukcesie lub porażce w Formule 1 decyduje jakość narzędzi. McLaren w pracach rozwojowo-badawczych postawił przede wszystkim na symulatory, tunel aerodynamiczny, stanowiska kontrolne i potężną moc komputerów.

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.