mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Jeszcze jedna operacja i symulator

F1: Jeszcze jedna operacja i symulator

Robert Kubica pod koniec sierpnia przejdzie najprawdopodobniej już ostatnią operację po wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Powrót do zdrowia polskiego kierowcy przebiega na tyle sprawnie, że być może już we wrześniu Kubica zasiądzie za sterami symulatora Formuły 1.

F1: Jeszcze jedna operacja i symulator
Taką informację przekazał mediom doktor Riccardo Ceccarelli, który od czasu wypadku zajmuje się przywróceniem do pełnej sprawności fizycznej Roberta Kubicy. Dokładnej daty Włoch nie chce zdradzać, ponieważ wiele zależy od tego jak przebiegać będzie rehabilitacja kierowcy Lotus Renault GP, po zaplanowanej na koniec sierpnia operacji usunięcia zrostów w prawym łokciu."Patrząc na postępy Roberta w ciągu ostatniego pół roku, jestem optymistą. Myślę, że pod koniec września będzie mógł zająć miejsce w symulatorze" - mówi Ceccarelli w wywiadzie dla Autosportu. "Tuż po operacji łokiec Roberta będzie usztywniony. Nie chcemy podejmować zbytniego ryzyka. To jednak nie powinno mu przeszkodzić w ćwiczeniach na komputerze" - dodaje włoski specjalista.

Najważniejsze jest to, że organizm Kubicy dobrze znosi wszystkie zabiegi. Masa mięśniowa wzrasta właściwie, przez co regenaracja przebiega szybciej niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu. "Nie ma żadnych infekcji, a rany na skórze już się zabliźniły" - uzupełnia Ceccarelli.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback
Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback
Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.