mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Jeszcze jedna operacja i symulator

F1: Jeszcze jedna operacja i symulator

Robert Kubica pod koniec sierpnia przejdzie najprawdopodobniej już ostatnią operację po wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Powrót do zdrowia polskiego kierowcy przebiega na tyle sprawnie, że być może już we wrześniu Kubica zasiądzie za sterami symulatora Formuły 1.

F1: Jeszcze jedna operacja i symulator
Taką informację przekazał mediom doktor Riccardo Ceccarelli, który od czasu wypadku zajmuje się przywróceniem do pełnej sprawności fizycznej Roberta Kubicy. Dokładnej daty Włoch nie chce zdradzać, ponieważ wiele zależy od tego jak przebiegać będzie rehabilitacja kierowcy Lotus Renault GP, po zaplanowanej na koniec sierpnia operacji usunięcia zrostów w prawym łokciu."Patrząc na postępy Roberta w ciągu ostatniego pół roku, jestem optymistą. Myślę, że pod koniec września będzie mógł zająć miejsce w symulatorze" - mówi Ceccarelli w wywiadzie dla Autosportu. "Tuż po operacji łokiec Roberta będzie usztywniony. Nie chcemy podejmować zbytniego ryzyka. To jednak nie powinno mu przeszkodzić w ćwiczeniach na komputerze" - dodaje włoski specjalista.

Najważniejsze jest to, że organizm Kubicy dobrze znosi wszystkie zabiegi. Masa mięśniowa wzrasta właściwie, przez co regenaracja przebiega szybciej niż zakładano jeszcze kilka miesięcy temu. "Nie ma żadnych infekcji, a rany na skórze już się zabliźniły" - uzupełnia Ceccarelli.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.