mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: KERS groźny dla kierowców

F1: KERS groźny dla kierowców

Na straży bezpieczeństwa w Formule 1 od dziesięcioleci stoi Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA).Paradoksalnie właśnie ta organizacja wprowadziła do bolidu urządzenia groźne dla inżynierów, mechaników i samych kierowców - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: KERS groźny dla kierowców
Chodzi o słynne już systemy KERS, odpowiednik technologii hybrydowej w Formule 1. Prace związane z wdrażaniem tych urządzeń wywołały w ostatnich dniach serię awarii. Po wypadku na torze testowym Jerez, mechanik BMW Sauber spędził noc w szpitalu. Innym razem trzeba było ewakuować pracowników z siedziby zespołu Red Bull. Podobno były jeszcze inne incydenty. Zagrożeń związanych z eksperymentami nad KERS nie obawiał się szef zespołu BMW Sauber Mario Theissen.

"Działamy bardzo ostrożnie i dbamy o bezpieczeństwo systemu na równi z jego osiągami i wytrzymałością. Przeprowadziliśmy już wiele testów i jestem przekonany, że wszystko będziemy mieć pod kontrolą" - mówił Theissen Przeglądowi Sportowemu.

Dwa dni później doszło do wypadku na torze Jerez. Okazuje się, że nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności i wielkich nakładach finansowych, zespoły Formuły 1 nie są w stanie zapanować nad technologią hybrydową. Dlaczego więc za wszelką cenę starają się ją wdrażać?

FIA postawiła na KERS po części z przyczyn marketingowych - chodzi o budowę proekologicznego wizerunku Formuły 1. Ale są też względy praktyczne. Koncerny wydają co roku setki milionów euro na rozwój technologiczny swoich bolidów. Ich praca i wydatki mogą równie dobrze przysłużyć się lepszej sprawie - czyli przyszłości masowej motoryzacji.
Tematy w artykule: F1 KERS

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic