mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: KERS groźny dla kierowców

F1: KERS groźny dla kierowców

Na straży bezpieczeństwa w Formule 1 od dziesięcioleci stoi Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA).Paradoksalnie właśnie ta organizacja wprowadziła do bolidu urządzenia groźne dla inżynierów, mechaników i samych kierowców - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: KERS groźny dla kierowców
Chodzi o słynne już systemy KERS, odpowiednik technologii hybrydowej w Formule 1. Prace związane z wdrażaniem tych urządzeń wywołały w ostatnich dniach serię awarii. Po wypadku na torze testowym Jerez, mechanik BMW Sauber spędził noc w szpitalu. Innym razem trzeba było ewakuować pracowników z siedziby zespołu Red Bull. Podobno były jeszcze inne incydenty. Zagrożeń związanych z eksperymentami nad KERS nie obawiał się szef zespołu BMW Sauber Mario Theissen.

"Działamy bardzo ostrożnie i dbamy o bezpieczeństwo systemu na równi z jego osiągami i wytrzymałością. Przeprowadziliśmy już wiele testów i jestem przekonany, że wszystko będziemy mieć pod kontrolą" - mówił Theissen Przeglądowi Sportowemu.

Dwa dni później doszło do wypadku na torze Jerez. Okazuje się, że nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności i wielkich nakładach finansowych, zespoły Formuły 1 nie są w stanie zapanować nad technologią hybrydową. Dlaczego więc za wszelką cenę starają się ją wdrażać?

FIA postawiła na KERS po części z przyczyn marketingowych - chodzi o budowę proekologicznego wizerunku Formuły 1. Ale są też względy praktyczne. Koncerny wydają co roku setki milionów euro na rozwój technologiczny swoich bolidów. Ich praca i wydatki mogą równie dobrze przysłużyć się lepszej sprawie - czyli przyszłości masowej motoryzacji.
Tematy w artykule: F1 KERS

Podobne wiadomości:

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.