mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: KERS od BMW Sauber gotowy

F1: KERS od BMW Sauber gotowy

Mario Theissen, szef ekipy BMW Sauber przyznał w wywiadzie, że zespół całkowicie zakończył prace nad nowatorskim systemem odzyskiwania energii kinetycznej - KERS. Boss ekipy F1 powiedział, że instalowanie tego systemu w bolidach Kubicy i Heidfelda będzie uzależnione od wielu czynników, także tych fizycznych.

F1: KERS od BMW Sauber gotowy
Póki co, Theissen zdradził, że KERS jest gotowy do zastosowania w autach BMW już podczas pierwszego Grand Prix, które odbędzie się 29 marca w Australii. Według wstępnych analiz wypowiedzi zarówno Theissena jak i Nicka Heidfelda można przypuszczać, że to właśnie Heidfeld częściej będzie wykorzystywał możliwości KERS-u. Robert Kubica jest kierowcą wysokim i nieco cięższym niż Niemiec, a to niekorzystnie wpływa na masę samochodu - zwłaszcza w sytuacji, kiedy sam KERS waże kilkanaście kilogramów. Mario Theissen przyznał jednocześnie, że KERS nie musi być montowany przez jego ekipę podczas każdego Grand Prix.

"Na niektórych torach system jest potrzebny i będzie używany, na innych nie. Może się zdarzyć i taka sytuacja, że jeden z naszych zawodników będzie jechał samochodem z KERS, drugi nie" - przyznał Theissen w oficjalnym komunikacie stajni. "Decyzję o tym, czy KERS zostanie zainstalowany w samochodach, będziemy podejmowali indywidualnie dla zawodnika przed każdym wyścigiem" - dodał szef BMW Sauber.

KERS to system odzyskiwania energii kinetycznej podczas hamowania, który umożliwia kierowcy wykorzystanie przez 6,6 s. na każdym okrążeniu dodatkowo nagromadzonej w ten sposób mocy 82 KM. Dzięki temu zawodnik ma możliwość gwałtownego przyspieszenia. Minusem tego rozwiązania jest wspomniana większa masa bolidu, a to wpływa w konsekwencji na żywotność opon podczas wyścigu.
Tematy w artykule: KERS

Podobne wiadomości:

F1: Przewodnik po KERS

F1: Przewodnik po KERS

Aktualności 2011-02-24

Przyszłość silników Ferrari

Przyszłość silników Ferrari

Technika 2012-03-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.