mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: KERS od BMW Sauber gotowy

F1: KERS od BMW Sauber gotowy

Mario Theissen, szef ekipy BMW Sauber przyznał w wywiadzie, że zespół całkowicie zakończył prace nad nowatorskim systemem odzyskiwania energii kinetycznej - KERS. Boss ekipy F1 powiedział, że instalowanie tego systemu w bolidach Kubicy i Heidfelda będzie uzależnione od wielu czynników, także tych fizycznych.

F1: KERS od BMW Sauber gotowy
Póki co, Theissen zdradził, że KERS jest gotowy do zastosowania w autach BMW już podczas pierwszego Grand Prix, które odbędzie się 29 marca w Australii. Według wstępnych analiz wypowiedzi zarówno Theissena jak i Nicka Heidfelda można przypuszczać, że to właśnie Heidfeld częściej będzie wykorzystywał możliwości KERS-u. Robert Kubica jest kierowcą wysokim i nieco cięższym niż Niemiec, a to niekorzystnie wpływa na masę samochodu - zwłaszcza w sytuacji, kiedy sam KERS waże kilkanaście kilogramów. Mario Theissen przyznał jednocześnie, że KERS nie musi być montowany przez jego ekipę podczas każdego Grand Prix.

"Na niektórych torach system jest potrzebny i będzie używany, na innych nie. Może się zdarzyć i taka sytuacja, że jeden z naszych zawodników będzie jechał samochodem z KERS, drugi nie" - przyznał Theissen w oficjalnym komunikacie stajni. "Decyzję o tym, czy KERS zostanie zainstalowany w samochodach, będziemy podejmowali indywidualnie dla zawodnika przed każdym wyścigiem" - dodał szef BMW Sauber.

KERS to system odzyskiwania energii kinetycznej podczas hamowania, który umożliwia kierowcy wykorzystanie przez 6,6 s. na każdym okrążeniu dodatkowo nagromadzonej w ten sposób mocy 82 KM. Dzięki temu zawodnik ma możliwość gwałtownego przyspieszenia. Minusem tego rozwiązania jest wspomniana większa masa bolidu, a to wpływa w konsekwencji na żywotność opon podczas wyścigu.
Tematy w artykule: KERS

Podobne wiadomości:

Volvo testuje system KERS

Volvo testuje system KERS

Technika 2013-05-03

Przyszłość silników Ferrari

Przyszłość silników Ferrari

Technika 2012-03-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech