mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kobieta za kierownicą bolidu LRGP

F1: Kobieta za kierownicą bolidu LRGP

Na początku sierpnia Hiszpanka María de Villota zasiadła za kierownicą należącego do zespołu Lotus Renault GP bolidu R29 i przejechała nim 300 kilometrów na torze im. Paula Ricarda.

F1: Kobieta za kierownicą bolidu LRGP
W pierwszym tygodniu sierpnia, córka byłego kierowcy F1, Emilio de Villoty, która startuje obecnie w serii wyścigowej Superleague Formula, wzięła udział w jazdach w R29 z ekipą LRGP. Ich celem było wprowadzenie Maríi w świat Formuły 1 i zapoznanie jej w systemami pokładowymi oraz balansem bolidu. María zaczęła konsekwentnie poprawiać swój czas i w krótkim okresie czasu wypracowała bardzo dobre tempo.


“Jako kobieta-kierowca bardzo cieszę się, że miałam okazję przejechać się bolidem Formuły 1” - powiedziała María de Villota.

“Formuła 1 jest najpopularniejszym sportem samochodowym. Zawsze marzyłam, by wystartować w tej dyscyplinie. Jestem bardzo zadowolona z jazd – mieliśmy idealne warunki, a dzięki panującej na torze atmosferze od razu poczułam się częścią zespołu. Bardzo szybko oswoiłam się z bolidem. Kiedy poczułam się pewnie za jego kierownicą, zaczęłam mocniej naciskać na gaz, dzięki czemu zdobyłam niezapomniane doświadczenia. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu ekipy Lotus Renault GP i chciałabym podziękować jej za danie mi tej wspaniałej szansy” - dodała.

“Bardzo cieszymy się, że mogliśmy zaproponować Maríi jazdy w R29. Jako zespół, wyszukujemy nowe talenty i oferujemy młodym kierowcom możliwości rozwoju w ramach naszego teamu.”

"María zrobiła to, czego od niej oczekiwaliśmy. Stopniowo poprawiała swój czas okrążenia i podczas całego dnia jazd nie popełniła ani jednego błędu” – podsumował Eric Boullier, szef teamu i dyrektor zarządzający Lotus Renault GP.

Podobne wiadomości:

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Komentuj:

marko1 2011-08-19

AK, zgadza się i jeszcze zrobiła to, czego od niej oczekiwali, również bardzo szybko oswoiła się z bolidem. Szatan a nie kobieta.

~AK 2011-08-19

GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE .... ;p

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?