mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kolejny kierowca krytykuje nowe opony

F1: Kolejny kierowca krytykuje nowe opony

Po Fernando Alonso, teraz także Jarno Trulli wyraził negatywne opinie na temat nowych opon, przygotowanych na ten sezon przez włoską firmę Pirelli. Kierowca Team Lotus uważa, że przez złą konstrukcję ogumienia, trudno jest zapanować nad zachowaniem właściwego balansu w bolidzie.

F1: Kolejny kierowca krytykuje nowe opony
Jarno Trulli po zakończonych testach w Barcelonie powiedział, że Pirelli nie do końca właściwie zaprojektowało opony. Przypomnijmy, że włoska firma powróciła w tym sezonie do Formuły 1 po wielu latach nieobecności. W przeciwieństwie do Fernando Alonso z Ferrari, Trulli uważa, że największym problemem nie jest sama bardzo szybka degradacja opon, a fakt, że na skutek szybkiego zużycia drastycznie zmienia się balans bolidów. Poniekąd szybkie zużywanie się pneumatyków zostało zastosowane celowo, ponieważ FIA specjalnie nakazała Pirelli stworzyć takie opony, by ich szybka degradacja zmuszała kierowców do częstszych wizyt w boksach w trakcie wyścgiów. To między innymi miało przełożyć się na uatrakcyjnienie rozgrywek.

"Jestem zdania, że jeszcze nie wszystko zostało osiągnięte w przypadku opon, ponieważ za bardzo wpływają na zbalansowanie samochodu. Sądzę, że to w tej chwili największy problem. Pirelli twierdzi, że to FIA zrzuciła na zespoły konieczność radzenia sobie z szybkim zużywaniem się opon. Dla mnie to sprawa drugorzędna, bo głównym problemem jest właśnie uzyskanie właściwego balansu. Teraz jest tak, że w momencie wyjazdu na tor na nowym komplecie, samochody są bardzo podsterowne, a po trzech przejechanych okrążeniach zachowują się już zupełnie odwrotnie - występuje ogromna nadsterowność" - mówił w wywiadzie dla Autosprintu Trulli.
Tematy w artykule: opony F1 Pirelli Jarno Trulli Team Lotus

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.