mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kolejny spór o budżety

F1: Kolejny spór o budżety

Znowu będzie gorąco w światku Formuły 1. Szykuje się nowy spór pomiędzy FOTA i FIA - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Kolejny spór o budżety
Podniosła atmosfera współpracy nad uratowaniem Formuły 1 przed skutkami kryzysu trwała zaledwie kilka miesięcy. Szykuje się nowy spór pomiędzy organizacją FOTA, reprezentującą wszystkie zespoły, a FIA. Federacja chce wprowadzić kolejne drastyczne restrykcje, które nie spodobają się szefom wielu ekip. Wszyscy zgadzają się, że dotychczasowe wydatki były zbyt duże i Jedynka nie przetrwałby w obecnym klimacie ekonomicznym, gdyby nie wprowadzone ostatnio cięcia. Problem w tym, że FIA chce zmienić jeszcze więcej i jeszcze szybciej.

Prezydent Max Mosley pragnie, aby już w przyszłym sezonie budżet żadnej ekipy nie przekroczył 50 milionów euro. Inaczej jego zdaniem z F1 odejdzie jeszcze więcej koncernów i nie znajdzie się nikt, kto zajmie zwolnione przez nie miejsca. A z 12 czy 14 samochodami na starcie (na początku zeszłego roku było ich 22) Jedynka po prostu straciłaby wiarygodność. Fakt, że team finansowany dotąd przez Hondę jeszcze nie znalazł nowego właściciela, jest argumentem dla FIA, podobnie zresztą jak pogłoski, że Toyota, Renault, Mercedes oraz BMW rozważają wycofanie się z Formuły 1.

Przedstawiciele FOTA nie są jednak gotowi na tak drastyczne posunięcia. 50 milionów euro to mniej niż 20 procent tego, co wydawano na sezon startów w ostatnich latach. - Wierzymy, że możliwe jest obcięcie budżetów o 60 procent do 2012 roku - mówił ostatnio szef teamu Renault Flavio Briatore. Dysproporcja pomiędzy propozycjami FIA a planami FOTA jest ogromna.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.