mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kolejny spór o budżety

F1: Kolejny spór o budżety

Znowu będzie gorąco w światku Formuły 1. Szykuje się nowy spór pomiędzy FOTA i FIA - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Kolejny spór o budżety
Podniosła atmosfera współpracy nad uratowaniem Formuły 1 przed skutkami kryzysu trwała zaledwie kilka miesięcy. Szykuje się nowy spór pomiędzy organizacją FOTA, reprezentującą wszystkie zespoły, a FIA. Federacja chce wprowadzić kolejne drastyczne restrykcje, które nie spodobają się szefom wielu ekip. Wszyscy zgadzają się, że dotychczasowe wydatki były zbyt duże i Jedynka nie przetrwałby w obecnym klimacie ekonomicznym, gdyby nie wprowadzone ostatnio cięcia. Problem w tym, że FIA chce zmienić jeszcze więcej i jeszcze szybciej.

Prezydent Max Mosley pragnie, aby już w przyszłym sezonie budżet żadnej ekipy nie przekroczył 50 milionów euro. Inaczej jego zdaniem z F1 odejdzie jeszcze więcej koncernów i nie znajdzie się nikt, kto zajmie zwolnione przez nie miejsca. A z 12 czy 14 samochodami na starcie (na początku zeszłego roku było ich 22) Jedynka po prostu straciłaby wiarygodność. Fakt, że team finansowany dotąd przez Hondę jeszcze nie znalazł nowego właściciela, jest argumentem dla FIA, podobnie zresztą jak pogłoski, że Toyota, Renault, Mercedes oraz BMW rozważają wycofanie się z Formuły 1.

Przedstawiciele FOTA nie są jednak gotowi na tak drastyczne posunięcia. 50 milionów euro to mniej niż 20 procent tego, co wydawano na sezon startów w ostatnich latach. - Wierzymy, że możliwe jest obcięcie budżetów o 60 procent do 2012 roku - mówił ostatnio szef teamu Renault Flavio Briatore. Dysproporcja pomiędzy propozycjami FIA a planami FOTA jest ogromna.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Wyjazd na Formułę 1

auto motor i sport 0000-00-00

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.