mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kto dostanie szansę na starty?

F1: Kto dostanie szansę na starty?

FIA powoli zbliża się do podjęcia ostatecznej decyzji, która zawaszy na losach trzech ekip ubiegających się o miejsce w przyszłorocznej stawce Formuły 1. Miejsce jest tylko jedno. Decyzja ma zapasć jeszcze w tym miesiącu.

F1: Kto dostanie szansę na starty?
Największe szanse na debiut daje się stajni Joana Villadelprata, a więc Epsilon Euskadi. Hiszpańska ekipa ma doskonale zorganizowane zaplecze, a ich auto jest systematycznie rozwijane. Aktualnie bolid przechodzi przez testy w tunelu aerodynamicznycznym. Być może pozytywne wyniki tych prób przybliżają jeszcze bardziej szansę na otrzymanie miejsca od FIA.

Wielkie nadzieje na słowo "tak" ze strony Międzynarodowej Federacji Samochodowej ma także Jacques Villeneuve. Były mistrz świata w środę przedstawiał w Genewie swój projekt realizowany wspólnie z zespołem Durango, do niedawna startującym w serii GP2. W grze pozostaje jeszcze zespół Stefan GP, który należy do serbskiego biznesmena Zorana Stefanovica.

Podobne wiadomości:

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.