mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica bez poprawek

F1: Kubica bez poprawek

W "domowym" wyścigu na Hungaroringu - najbliżej rodzinnego Krakowa - Roberta Kubicę czeka trudne zadanie, ponieważ BMW Sauber nie przewidział poprawek samochodu na Grand Prix Węgier - czytamy w magazynie Sport.

F1: Kubica bez poprawek
W pozostałej części sezonu planowane są jeszcze dwie radykalne przebudowy F1.09. Do Walencji zespół przywiezie zmienioną płytę podłogową i nowe boczne sekcje, a pięć tygodni później, do Singapuru, poleci nowa skrzynia biegów oraz przekonstruowana tylna oś, umożliwiająca optymalne wykorzystanie podwójnego dyfuzora.
- Węgry to dla mnie bardzo szczególne Grand Prix - mówi Robert Kubica. - Debiutowałem tam w 2006 i na Hungaroring zawsze przyjeżdża dużo polskich kibiców, ponieważ Budapeszt leży blisko mojego kraju. W ubiegłym roku na trybunach panowała niesamowita atmosfera. Czułem się jak w Polsce! Hungaroring jest bardzo specyficznym torem, zdradliwym i wymagającym pod względem fizycznym. Odpocząć można tylko na głównej prostej. Niemal na całym pozostałym fragmencie wyjeżdżasz z jednego zakrętu i wjeżdżasz w następny. Poza tym na Węgrzech jest bardzo gorąco, co stawia wysokie wymagania przed kierowcą i przed oponami. Ponieważ wiele zakrętów jest dosyć nierównych, zbalansowanie samochodu będzie tam kluczowym czynnikiem.

- W tym roku jedziemy na Grand Prix Węgier z niewielkimi oczekiwaniami - przyznaje sportowy szef BMW, Mario Theissen. - Jak dotąd nasz samochód po prostu nie był wystarczająco szybki, żeby uzyskać jakiekolwiek topowe wyniki. Pracujemy jednak nieprzerwanie nad rozwojem F1.09 z dwóch powodów. Tegoroczny nowy regulamin aerodynamiczny pozostaje bez zmian na następny sezon. To, czego nauczymy się przy obecnym samochodzie, zostanie przeniesione niemal bez zmian na projekt F1.10. Poza tym przy zakazie testów, wyścigowy weekend stanowi jedyną szansę, by sprawdzić na torze nowe rozwiązania i części. To jest okazja, którą musimy wykorzystać. No i naturalnie chcemy pokazać naszym kibicom, jak również samym sobie, że potrafimy odrobić straty.

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.