Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica już rusza ręką

F1: Kubica już rusza ręką

Robert Kubica we wtorek rozpoczął rehabilitację po wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Zdaniem lekarzy stan zdrowia polskiego kierowcy jest dobry. Medycy nie są w stanie powiedzieć dokładnie ile czasu zajmie powrót do pełni sił, ale zgodnie twierdzą, że dobre nastawienie psychiczne jakie ma krakowianin, na pewno jest w stanie skrócić czas rehabilitacji.

F1: Kubica już rusza ręką
"Robert nie jest już na oddziale intensywnej terapii. Rozpoczął rehabilitację" - powiedział podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej dr Igor Rossello. Ten sam, który operował zmiażdżoną w wypadku, prawą dłoń Kubicy. "W tej chwili ma swój własny pokój, by mieć jak największy komfort. Mogę powiedzieć, że pacjent ma za sobą pierwsze drobne ćwiczenia uszkodzonej ręki" - dodał włoski medyk.Kierowca Lotus Renault GP może już ruszać delikatnie palcami i odzyskał pełne czucie w dłoni. "Nadal istnieje zagrożenia pojawienia się infekcji pooperacyjnej, ale cały czas monitorujemy kończynę. Widziałem się z Robertem i pod względem psychicznym, jest naprawdę w dobrym stanie, mając w pamięci to co przeszedł" - zdradził dr Rossello.

Mimo tak dobrych wiadomości, lekarze nie są jednak w stanie stwierdzić czy Polak wróci za kierownicę bolidu Formuły 1. "Zdecydują o tym najbliższe tygodnie. Będziemy bacznie się przyglądać i kontrolować jego sytuację" - dodał Włoch. Przypuszczalnie na decyzję w sprawie powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1, trzeba będzie poczekać około 2-3 tygodni.

O powrocie do Formuły 1 nie ma wątpliwości sam kierowca. Krakowianin powiedział w pierwszym, krótkim oświadczeniu po wypadku, że zamierza powrócić do królowej motosportu. Silniejszy i bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek wcześniej.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj