mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica mocny w Monako

F1: Kubica mocny w Monako

Robert Kubica uzyskiwał bardzo dobre czasy podczas czwartkowych treningów przed Grand Prix Monako. Polak w pierwszej sesji był trzeci, zaś w drugiej zajął szóstą lokatę. Kierowca Renault ma jednak chrapkę na coś więcej.

F1: Kubica mocny w Monako
"Jestem wielkim fanem torów ulicznych, więc dzisiejsza jazda w Monako dała mi dużo przyjemności.Wszystko się dobrze układało podczas obu sesji" - powiedział Robert Kubica. "Musimy jeszcze trochę popracować na balansem samochodu, więc dobrze, że jutro mamy wolny dzień. Będziemy mogli przyjrzeć się zebranym danym. Mam nadzieję, że przed kwalifikacjami uda się nam jeszcze trochę poprawić samochód."

Wczoraj na torze panowały typowe warunki dla Monako: brudny tor, trochę kurzu i warunki zmieniające się nieprzerwanie przez cały dzień. Pod koniec sesji popołudniowej spadło trochę deszczu, ale prognozy na sobotę i niedzielę mówią, że deszcz jest mało prawdopodobny.

Jeśli chodzi o bolid Polaka, to zarówno Kubica jak i główny inżynier Alan Permane są dość zadowoleni z ustawień. "Bolid sprawia się dobrze, ale wciąż jeszcze nie na 100%, więc musimy pozbyć się nadmiaru nadsterowności. Na szczęście w piątek jest dzień wolny, więc mamy czas na przejrzenie danych i próbę naprawienia tej kwestii" - powiedział Permane.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica bolid Grand Prix Monako F1

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Nowa Formuła - zmiany przepisów w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Nie przebrzmiały jeszcze echa jednej rewolucji technicznej w F1, a szykuje się kolejna. F1 ma wskazywać drogę rozwoju autom drogowym. Tym razem na serio.

Komentuj:

~Audik 2010-05-17

No cóż, nie sprawdził się czarny scenariusz trochę, co? 2. miejsce w Q1 i 3. na mecie to wynik nie przynoszący wstydu. Choć i tak dla mnie bohaterem GP Monaco 2010 jest Fernando Alonso i jego fantastyczny "skok" z 24 na 6 pozycję, na tak trudnym torze, jakim jest Monte Carlo. No i pierwszy w historii dublet punktowy kierowców Force India, Sutila i Liuzziego - nie wiem dlaczego, ale czuję ogromną sympatię do tego zespołu, podobnie jak do Buemiego i Alguersauriego z STR Ferrari. Podobnie cieszy mnie 4. miejsce Massy, który obok Roberta jest moim ulubionym kierowcą F1. Ten sezon już zaskoczył dramaturgią (fantastyczne GP Australii, nie mniej emocjonujące niedzielne GP Monaco), co przeczy niektórym obawom, że brak tankowań sprowadzi wyścig do jazdy od startu do mety sznureczkiem według zajętych w kwalifikacjach pozycji. I nie wątpię, że będziemy w tym roku świadkami jeszcze bardziej emocjonujących wydarzeń i walki o mistrzostwo do ostatniego wyścigu (z finałem na ostatnich zakrętach, jak na Interlagos w 2008 :) )

~Artur 2010-05-14

Pewnie na starcie będzie 6, i od razu spadnie na 8 miejsce. Potem ktoś się rozwali, ktoś zepsuje i Kubica dojedzie 6 do mety. F1 mnie drażni

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.