Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica może jednak w Ferrari?

F1: Kubica może jednak w Ferrari?

Robert Kubica w Ferrari, już za niecałe dwa tygodnie, na torze Monza! Czy to możliwe? Zdaniem włoskich dziennikarzy jak najbardziej.

F1: Kubica może jednak w Ferrari?
Ferrari poszukuje zastępcy dla Luki Badoera i jednym z najbardziej pożądanych kandydatów na to miejsce ma być właśnie nasz kierowca. Ferrari ma poważny problem. Zastępujący Felipe Massę Badoer zawiódł na całej linii i jego start w kolejnym wyścigu, Grand Prix Włoch, będzie ostatecznością. Ferrari potrzebuje kogoś znacznie lepszego - kierowcę, który po wejściu do nieznanego sobie bolidu z miejsca zacznie dotrzymywać kroku byłemu mistrzowi świata - Kimiemu Raikkonenowi i zdobywać cenne punkty.

Włosi muszą się utrzymać na trzeciej pozycji w rankingu konstruktorów, ponieważ dzięki temu dostaną znacznie większy udział w zyskach ze sprzedaży praw telewizyjnych. To kilkanaście do kilkudziesięciu milionów euro więcej niż za czwartą pozycję.

Wczoraj Massa przeszedł specjalistyczne badania w klinice w Miami i wiadomo już, że do ścigania w tym roku raczej nie wróci. Michael Schumacher nie jest w stanie go zastąpić, a Badoer absolutnie się nie nadaje. Kto może więc uratować Ferrari? Podobno dwaj kierowcy - Giancarlo Fisichella oraz Robert Kubica.

Polak był wczoraj w Warszawie i kiedy media obiegały kolejne informacje na temat jego ewentualnego transferu do Ferrari, kierowca jak zwykle uciął spekulacje. - O kontraktach nie rozmawiam - powiedział dziennikarzom zgromadzonym na Bemowie i zdecydowanie chętniej opowiadał o nowym zegarku Certiny, który firmuje swoim nazwiskiem. O Ferrari od Kubicy nic więc nie usłyszymy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Robert Kubica Ferrari F1 kontrakt

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

~zamówiłem BMW i teraz muszę zmienic na Ferrari 2009-09-03

Robert ale ja juz zamówiłem BMW. A Ty mi taki numer wyciąłeś. Muszę zmienic na Ferrari. Dobrze że w Polsce jest juz przedstawiciel. Może i dlatego decyzja będzie na Roberta zamiast na Giancarlo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.