mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica najlepszym kierowcą sezonu 2008

F1: Kubica najlepszym kierowcą sezonu 2008

Robert Kubica został uznany przez fachowców najlepszym kierowcą zakończonego wczoraj sezonu 2008 w Formule 1. Polak w rankingu wyprzedził zarówno mistrza świata Lewisa Hamiltona (McLaren-Mercedes), jak i drugiego w końcowej klasyfikacji kierowców Felipe Massę (Ferrari).

F1: Kubica najlepszym kierowcą sezonu 2008
Nie udało mu się wyprzedzić ich w klasyfikacji generalnej, ale na to ma jeszcze czas. Teraz na otarcie łez - tytuł najlepszego kierowcy roku przyznany Polakowi przez grono specjalistów Formuły 1 z padokowego magazynu Red Bulletin. "Najlepszy kierowca to ten, który zdobywa mistrzostwo" - zaznacza jednak Kubica. "Miałem dobry sezon, ale inni mieli lepsze bolidy" - ocenia sezon 2008 Polak.
Red Bulletin przepowiada natomiast Kubicy mistrzostwo: "Oczekiwana powódź głosów dla Lewisa Hamiltona czy Felipe Massy nigdy się nie zmaterializowała. Ludzie padoku zdecydowali spojrzeć głębiej w to, jak rozwijał się sezon. Hamilton i Massa do końca walczyli o tytuł, ale to postęp Roberta był najbardziej imponujący."

Dlaczego Polak? Zdaniem Boba Costandurosa, dziennikarza Top Gear, decydujące znaczenie miała siła charakteru. "Jest na samym szczycie, jeśli chodzi o siłę charakteru. Wykonał w tym sezonie fantastyczną pracę. Jeździł niesamowicie równo, a jego samochód także był niezawodny" - i dodał. "I to właśnie ta regularność Roberta w połączeniu z niezawodnością bolidu dała im w tym roku bardzo dobre wyniki dla BMW. A sam team potrzebuje jednego małego kroczku, aby dołączyć do absolutnej czołówki" - uważa ekspert Top Gear.

Podobnego zdania jest Heikki Kutta z Turun Sanomat. "Robert jest kierowcą roku. Jeździł najrówniej i jestem przekonany, że w głosowaniach na całym świecie to właśnie Kubica będzie zdobywał więcej nagród czy nominacji" - ocenił Kutta. "Najrówniejszy" - wtóruje poprzednikom Brad Spurgen z International Herald Tribune. "Z pewnością ma regularność, szybkość i mentalność potrzebne do regularnego wygrywania wyścigów i do zdobycia mistrzostwa. Nie owija w bawełnę, nie ściemnia - potrzebujemy więcej takich kierowców" - chwali Kubicę Spurgeon.

Także Jonathan Noble z Autosport docenia fantastyczne wyniki polskiego kierowcy. "Jeśli spojrzy się na jego jazdę i wyniki w kontekście samochodu, którym dysponował, to był fantastyczny. Był jednym kierowcą, który nie popełnił błędu - wypadł na Silverstone, ale na aquaplaning nie mógł nic poradzić. Był całkowicie poświęcony ściganiu się. Decyzja zespołu o odpuszczeniu tego sezonu miała wpływ na to, że miał słabszą końcówkę" - i dodał. "W przyszłym roku, jeśli BMW Sauber znów zrobi postęp, będzie w doskonałej sytuacji do zdobycia mistrzostwa. W tym roku do tego dorósł. Czy mógł osiągnąć więcej już teraz? Kilka decyzji odnośnie taktyki kosztowało Roberta i zespół miejsca na podium. Można się zastanawiać nad tym, ile mu brakuje do zrozumienia pracy w rozwoju nad bolidem, jaką miał Michael Schumacher, albo ma Fernando Alonso, ale to był dopiero drugi pełny rok Kubicy w F1."

Ingo Roersch, Sportbild: "Sezon w jego wykonaniu był imponujący. Jako niemiecki dziennikarz często porównywałem go z Nickiem Heidfeldem i Robert wypadał na jego tle efektownie. Agresywny styl jazdy, prawdziwy, trudny do pokonania kierowca wyścigowy. Moim zdaniem zrobił wielki postęp w tym roku - był jednym z trzech kierowców, który wykonał największy skok do przodu. Na dodatek jest bardzo równy, jeśli chodzi o kolejne okrążenia i osiągane czasy."
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Ferrari 599 i Lamborghini Murciélago – Viva...

auto motor i sport 0000-00-00

Witamy w pierwszej lidze włoskiej. Chluba Maranello - Ferrari 599 GTB Fiorano - walczy o punkty z Lamborghini Murciélago LP 640 z Sant' Agata.

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.