mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

Trzeciego i ostatniego dnia testów w Walencji to Robert dyktował tempo na torze, a ekipa LRGP zakończyła pierwsze testy R31.

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich
Podczas porannej sesji pomiarów aerodynamicznych, ekipa zmierzyła docisk bolidu, który jechał ze stałą prędkością po prostej. Zebrane dane pokrywają się z odczytami z tunelu aerodynamicznego. Bardzo owocne były wstępne prace nad ustawieniem R31 – ekipie udało się określić kierunek dalszych zmian. Zakończono już prawie wszystkie z rutynowych kontroli systemów pokładowych, dzięki czemu w przyszłym tygodniu podczas testów w Jerez, ekipa będzie mogła zająć się osiągami i oceną opon.

Robert Kubica: “Aby ocenić ten dzień, podzieliłbym go na dwie części – rano mieliśmy drobne problemy, przez co przystąpiliśmy do pierwszych testów dopiero około 13.30. Kiedy wszystkie kwestie zostały rozwiązane, przeprowadziliśmy wstępną ocenę ustawień bolidu i zajęliśmy się oponami. Z powodu porannych opóźnień, nie udało się nam wykonać wszystkich zaplanowanych okrążeń. Uważam, że lepiej jest przeprowadzić podczas testów kontrolę niezawodności komponentów niż czekać z tym do pierwszego wyścigu w Bahrajnie.”

Polski kierowca w czwartek pokonał 95 okrążeń. Na najszybszym kółko zanotował czas 1.13,144, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w całej, trzydniowej sesji biorąc pod uwagę wszystkich kierowców. Drugi czas wczorajszego dnia uzyskał Adrian Sutil w Force India VJM03. Czas Niemca to 1.13,201. Trzeci był Jenson Button, który na zeszłorocznym bolidzie przejechał jedno okrążenie w czasie 1.13,553. Dużo czasu straciło Ferrari na wymianę silnika w bolidzie testowanym przez Felipe Massę.
Tematy w artykule: Robert Kubica test F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Jeep Grand Cherokee – król bezdroży

auto motor i sport 0000-00-00

Miało być tak pięknie. Nowy model, lepsza jakość, nowe możliwości. Czy skończyło się na obietnicach? W krótkim teście Jeep Grand Cherokee 5.7 Overland.

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.