mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

Trzeciego i ostatniego dnia testów w Walencji to Robert dyktował tempo na torze, a ekipa LRGP zakończyła pierwsze testy R31.

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich
Podczas porannej sesji pomiarów aerodynamicznych, ekipa zmierzyła docisk bolidu, który jechał ze stałą prędkością po prostej. Zebrane dane pokrywają się z odczytami z tunelu aerodynamicznego. Bardzo owocne były wstępne prace nad ustawieniem R31 – ekipie udało się określić kierunek dalszych zmian. Zakończono już prawie wszystkie z rutynowych kontroli systemów pokładowych, dzięki czemu w przyszłym tygodniu podczas testów w Jerez, ekipa będzie mogła zająć się osiągami i oceną opon.

Robert Kubica: “Aby ocenić ten dzień, podzieliłbym go na dwie części – rano mieliśmy drobne problemy, przez co przystąpiliśmy do pierwszych testów dopiero około 13.30. Kiedy wszystkie kwestie zostały rozwiązane, przeprowadziliśmy wstępną ocenę ustawień bolidu i zajęliśmy się oponami. Z powodu porannych opóźnień, nie udało się nam wykonać wszystkich zaplanowanych okrążeń. Uważam, że lepiej jest przeprowadzić podczas testów kontrolę niezawodności komponentów niż czekać z tym do pierwszego wyścigu w Bahrajnie.”

Polski kierowca w czwartek pokonał 95 okrążeń. Na najszybszym kółko zanotował czas 1.13,144, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w całej, trzydniowej sesji biorąc pod uwagę wszystkich kierowców. Drugi czas wczorajszego dnia uzyskał Adrian Sutil w Force India VJM03. Czas Niemca to 1.13,201. Trzeci był Jenson Button, który na zeszłorocznym bolidzie przejechał jedno okrążenie w czasie 1.13,553. Dużo czasu straciło Ferrari na wymianę silnika w bolidzie testowanym przez Felipe Massę.
Tematy w artykule: Robert Kubica test F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.