mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

Trzeciego i ostatniego dnia testów w Walencji to Robert dyktował tempo na torze, a ekipa LRGP zakończyła pierwsze testy R31.

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich
Podczas porannej sesji pomiarów aerodynamicznych, ekipa zmierzyła docisk bolidu, który jechał ze stałą prędkością po prostej. Zebrane dane pokrywają się z odczytami z tunelu aerodynamicznego. Bardzo owocne były wstępne prace nad ustawieniem R31 – ekipie udało się określić kierunek dalszych zmian. Zakończono już prawie wszystkie z rutynowych kontroli systemów pokładowych, dzięki czemu w przyszłym tygodniu podczas testów w Jerez, ekipa będzie mogła zająć się osiągami i oceną opon.

Robert Kubica: “Aby ocenić ten dzień, podzieliłbym go na dwie części – rano mieliśmy drobne problemy, przez co przystąpiliśmy do pierwszych testów dopiero około 13.30. Kiedy wszystkie kwestie zostały rozwiązane, przeprowadziliśmy wstępną ocenę ustawień bolidu i zajęliśmy się oponami. Z powodu porannych opóźnień, nie udało się nam wykonać wszystkich zaplanowanych okrążeń. Uważam, że lepiej jest przeprowadzić podczas testów kontrolę niezawodności komponentów niż czekać z tym do pierwszego wyścigu w Bahrajnie.”

Polski kierowca w czwartek pokonał 95 okrążeń. Na najszybszym kółko zanotował czas 1.13,144, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w całej, trzydniowej sesji biorąc pod uwagę wszystkich kierowców. Drugi czas wczorajszego dnia uzyskał Adrian Sutil w Force India VJM03. Czas Niemca to 1.13,201. Trzeci był Jenson Button, który na zeszłorocznym bolidzie przejechał jedno okrążenie w czasie 1.13,553. Dużo czasu straciło Ferrari na wymianę silnika w bolidzie testowanym przez Felipe Massę.
Tematy w artykule: Robert Kubica test F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

McLaren F1 LM na aukcji

McLaren F1 LM na aukcji

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.