mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich

Trzeciego i ostatniego dnia testów w Walencji to Robert dyktował tempo na torze, a ekipa LRGP zakończyła pierwsze testy R31.

F1: Kubica najszybszy ze wszystkich
Podczas porannej sesji pomiarów aerodynamicznych, ekipa zmierzyła docisk bolidu, który jechał ze stałą prędkością po prostej. Zebrane dane pokrywają się z odczytami z tunelu aerodynamicznego. Bardzo owocne były wstępne prace nad ustawieniem R31 – ekipie udało się określić kierunek dalszych zmian. Zakończono już prawie wszystkie z rutynowych kontroli systemów pokładowych, dzięki czemu w przyszłym tygodniu podczas testów w Jerez, ekipa będzie mogła zająć się osiągami i oceną opon.

Robert Kubica: “Aby ocenić ten dzień, podzieliłbym go na dwie części – rano mieliśmy drobne problemy, przez co przystąpiliśmy do pierwszych testów dopiero około 13.30. Kiedy wszystkie kwestie zostały rozwiązane, przeprowadziliśmy wstępną ocenę ustawień bolidu i zajęliśmy się oponami. Z powodu porannych opóźnień, nie udało się nam wykonać wszystkich zaplanowanych okrążeń. Uważam, że lepiej jest przeprowadzić podczas testów kontrolę niezawodności komponentów niż czekać z tym do pierwszego wyścigu w Bahrajnie.”

Polski kierowca w czwartek pokonał 95 okrążeń. Na najszybszym kółko zanotował czas 1.13,144, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w całej, trzydniowej sesji biorąc pod uwagę wszystkich kierowców. Drugi czas wczorajszego dnia uzyskał Adrian Sutil w Force India VJM03. Czas Niemca to 1.13,201. Trzeci był Jenson Button, który na zeszłorocznym bolidzie przejechał jedno okrążenie w czasie 1.13,553. Dużo czasu straciło Ferrari na wymianę silnika w bolidzie testowanym przez Felipe Massę.
Tematy w artykule: Robert Kubica test F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?