mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica przedłużył kontrakt z Renault

F1: Kubica przedłużył kontrakt z Renault

Robert Kubica złożył dziś swój podpis pod nowym kontraktem. Polak będzie reprezentował Renault przez kolejne dwa sezony.

F1: Kubica przedłużył kontrakt z Renault
"To była dla mnie łatwa decyzja – mówił po podpisaniu kontraktu Kubica. "Zostaję w zespole, w którym czuję się naprawdę jak w domu. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo w takiej atmosferze jestem w stanie rozwijać się we właściwym kierunku. Takie relacje próbujemy budować od początku mojej współpracy z Renault" - dodał krakowianin.

Satysfakcji z podpisania nowego kontraktu nie krył także szef ekipy z Enstone, Eric Boullier. "To dla nas bardzo zadowalająca i budująca sytuacja. Pozostanie w naszym składzie Roberta Kubicy to dla nas dowód, że jest on przekonany do naszej współpracy i tak samo jak my wierzy w sukces, jaki możemy wspólnie osiągnąć" - mówił Boullier.

Podpisanie nowej umowy z Renault definitywnie ucina spekulacje na temat przyszłości Polaka w F1. Od kilku tygodni krążyły pogłoski, że Kubica może trafić do zespołu Mercedes GP. Wcześniej nazwisko kierowcy wiązane było z Ferrari, gdzie w nowym sezonie miałby zastąpić Felipe Massę. Włoski team zdecydował się jednak przedłużyć także umowę z Brazylijczykiem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica kontrakt

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.