mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS

F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS

Robert Kubica w Grand Prix Bahrajnu po raz pierwszy w tym sezonie pojedzie w wyścigu z systemem KERS. - "Planujemy go użyć w obu samochodach" - mówi szef zespołu Mario Theissen.

F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS
Kierowca BMW Sauber system odzyskiwania energii kinetycznej sprawdzał w ostatnim tygodniu podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Chin, ale ostatecznie nie zdecydował się na użycie KERS w wyścigu. Podczas zbliżającego się weekendu z systemu mają skorzystać zarówno Robert Kubica jak i Nick Heidfeld.
- "Planujemy użyć KERS w obu samochodach. W piątek wieczorem jeszcze przeanalizujemy całą sytuację, ale na chwilę obecną plan jest taki, aby z niego skorzystać" - przyznaje szef niemieckiego zespołu Mario Theissen.

- "To nie jest żadna zmiana taktyki. Przed wyścigiem w Melbourne mówiliśmy, że przed każdym Grand Prix będziemy rozważać użycie KERS, w zależności od specyfiki toru. Uważamy, że tutaj da on przewagę. Nie są to tylko informacje z zimowych testów, ale również z ostatnich trzech wyścigów" - dodaje Theissen.

Kubica w poprzednich wyścigach nie korzystał z KERS, bo urządzenie waży blisko 30 kilogramów i utrudnia mu odpowiednie rozłożenie balastu w bolidzie.

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.