mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS

F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS

Robert Kubica w Grand Prix Bahrajnu po raz pierwszy w tym sezonie pojedzie w wyścigu z systemem KERS. - "Planujemy go użyć w obu samochodach" - mówi szef zespołu Mario Theissen.

F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS
Kierowca BMW Sauber system odzyskiwania energii kinetycznej sprawdzał w ostatnim tygodniu podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Chin, ale ostatecznie nie zdecydował się na użycie KERS w wyścigu. Podczas zbliżającego się weekendu z systemu mają skorzystać zarówno Robert Kubica jak i Nick Heidfeld.
- "Planujemy użyć KERS w obu samochodach. W piątek wieczorem jeszcze przeanalizujemy całą sytuację, ale na chwilę obecną plan jest taki, aby z niego skorzystać" - przyznaje szef niemieckiego zespołu Mario Theissen.

- "To nie jest żadna zmiana taktyki. Przed wyścigiem w Melbourne mówiliśmy, że przed każdym Grand Prix będziemy rozważać użycie KERS, w zależności od specyfiki toru. Uważamy, że tutaj da on przewagę. Nie są to tylko informacje z zimowych testów, ale również z ostatnich trzech wyścigów" - dodaje Theissen.

Kubica w poprzednich wyścigach nie korzystał z KERS, bo urządzenie waży blisko 30 kilogramów i utrudnia mu odpowiednie rozłożenie balastu w bolidzie.

Podobne wiadomości:

Zespół Hondy w rękach Brawna!

auto motor i sport 0000-00-00

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Aktualności 2015-05-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross