mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS

F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS

Robert Kubica w Grand Prix Bahrajnu po raz pierwszy w tym sezonie pojedzie w wyścigu z systemem KERS. - "Planujemy go użyć w obu samochodach" - mówi szef zespołu Mario Theissen.

F1: Kubica w Bahrajnie pojedzie z KERS
Kierowca BMW Sauber system odzyskiwania energii kinetycznej sprawdzał w ostatnim tygodniu podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Chin, ale ostatecznie nie zdecydował się na użycie KERS w wyścigu. Podczas zbliżającego się weekendu z systemu mają skorzystać zarówno Robert Kubica jak i Nick Heidfeld.
- "Planujemy użyć KERS w obu samochodach. W piątek wieczorem jeszcze przeanalizujemy całą sytuację, ale na chwilę obecną plan jest taki, aby z niego skorzystać" - przyznaje szef niemieckiego zespołu Mario Theissen.

- "To nie jest żadna zmiana taktyki. Przed wyścigiem w Melbourne mówiliśmy, że przed każdym Grand Prix będziemy rozważać użycie KERS, w zależności od specyfiki toru. Uważamy, że tutaj da on przewagę. Nie są to tylko informacje z zimowych testów, ale również z ostatnich trzech wyścigów" - dodaje Theissen.

Kubica w poprzednich wyścigach nie korzystał z KERS, bo urządzenie waży blisko 30 kilogramów i utrudnia mu odpowiednie rozłożenie balastu w bolidzie.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.