mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica w Ferrari Saubera?

F1: Kubica w Ferrari Saubera?

Zespół Sauber nie ma jeszcze gwarancji startów w sezonie 2010, ale prace nad ocaleniem ekipy są zaawansowane - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Kubica w Ferrari Saubera?
Trwają spekulacje na temat nowego szefa, silników, jakich będzie używał szwajcarski team oraz obsady kierowców. Niewykluczone. że w składzie znajdzie się Robert Kubica. Szwajcarski Blick, który na temat rodzimego zespołu ma informacje z pierwszej ręki, sugeruje, że na stanowisko szefa ekipy może powrócić jej założyciel. - Jeśli inwestorzy zechcą, abym znowu przewodził zespołowi, zrobię to. Przed sprzedażą zapewniałem ich, że będę do ich dyspozycji bez względu na przewidzianą dla mnie rolę - powiedział Peter Sauber.

Jego powrót na najwyższe stanowisko byłby wspaniałą wiadomością dla pracowników teamu F1, a także Kubicy, który z Sauberem od dawna ma serdeczny kontakt. Choć awans Polaka do Formuły 1 przypisuje się Mario Theissenowi, tak naprawdę to Sauber namawiał Niemca do zatrudnienia Roberta. Ostatnio we Włoszech nasz zawodnik i jego menedżer Daniele Morelli często rozmawiali ze Szwajcarem.

To otwiera pole do kolejnych spekulacji co do przyszłości Polaka. Odejście Flavio Briatorego oraz proces zespołu Renault za „aferę singapurską" znacznie oddaliły do niedawna najbardziej prawdopodobną możliwość przejścia Kubicy do francuskiego zespołu.

Prawdopodobnie teraz Sauber namawia naszego kierowcę, aby pozostał w obecnej stajni także po odejściu BMW. Pogłoski co do kontaktów Saubera z Ferrari mają w tej sprawie duże znaczenie. Szwajcarski team ma używać silników oraz skrzyń biegów od włoskiej stajni (jak przed laty), co... bardzo przybliża go do Kubicy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Robert Kubica Ferrari Sauber F1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.