mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica w McLarenie?

F1: Kubica w McLarenie?

Jeśli Heikki Kovalainen zawiedzie po raz kolejny, to jeszcze przed zakończeniem sezonu 2009 do McLaren Mercedes może trafić Robert Kubica - uważa Jonathan Noble, autor książek o Formule 1 - czytamy w dzienniku Polska The Times.

F1: Kubica w McLarenie?
"Wiem, że muszę w przyszłym roku jeździć znacznie lepiej" - powiedział Heikki Kovalainen. "Wiele zależy od maszyny, jaka zostanie przygotowana na kolejny sezon" - dodał w rozmowie opublikowanej na stronie Autosport.com. McLaren był zainteresowany pozyskaniem Roberta Kubicy przed rozpoczęciem sezonu 2008, ale wówczas zwyciężył pomysł, by postawić na młodość. Heikki, tak jak Lewis, debiutował w 2007 r.

Decyzja o pozostawieniu Fina w teamie okazała się jednak błędna, osiągał on bowiem mocno rozczarowujące wyniki. Z powodu niewielkiego doświadczenia kierowców zespół miał kłopoty z optymalnym ustawieniem maszyny. Po udanym GP Australii McLaren zawodził przez kilka kolejnych wyścigów. W sumie Kovalainen nie ukończył trzech startów. W siedmiu Grand Prix nie wywalczył ani jednego punktu.

Robert Kubica, choć przedłużył do końca przyszłego roku umowę z BMW Sauber, nigdy nie ukrywał, że chwilami bardzo "trudno" współpracuje mu się z niemieckim teamem. Krakowianin nawet oskarżał BMW Sauber, że specjalnie utrudnia mu walkę o mistrzostwo świata. Także z drugiej strony odczucia nie były najlepsze. W ostatnim wywiadzie Mario Theissen, szef zespołu, otwarcie przyznał, że z polskim kierowcą czasem bardzo ciężko się pracuje. "Gdy bolid nie był wystarczająco szybki, on odbierał to jako osobistą zniewagę" - wyjawia Theissen, dodając jednak, że determinacja Roberta do osiągnięcia sukcesu wzbudza szacunek.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model