mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica wart 800 milionów

F1: Kubica wart 800 milionów

Gdy z zespołu Renault uciekali kolejni sponsorzy niczym szczury z tonącego statku, wydawało się, że nowy zespół Roberta Kubicy (26 l.) znajdzie się w poważnych tarapatach finansowych. Ale tak się nie stało - donosi internetowe wydanie gazety Fakt.

F1: Kubica wart 800 milionów

Budżet francuskiego teamu Formuły 1 rośnie szybko, choć nadal jest sporo wolnych miejsc na bolidach i ubraniach kierowców, które można kupić. Chcesz zareklamować się w Formule 1 – musisz wyłożyć przynajmniej milion dolarów. Tyle kosztuje malutkie miejsce z boku bolidu. Prawie niewidoczne. Ci najzamożniejsi, którzy rocznie dają od kilku do kilkudziesięciu milionów dolarów, są w najlepszych miejscach na bolidzie. Jednak miejsca dla nowych dobroczyńców nadal jest sporo. – Rozmowy z ewentualnymi sponsorami trwają – mówi Gerard Lopez, szef Renault F1 Team.

Planowany budżet to 215 mln euro, czyli około 800 milionów złotych. Tyle będzie warte Renault z Kubicą, który jest liderem zespołu. Największą część tej kwoty daje firma Genii Capital, będąca własnością szefa Renault F1 Team. Jutro w Jerze zaczynają się kolejne testy. W środę i czwartek pojeździ Witalij Pietrow (26 l.), a w dwa kolejne dni Kubica. Polak był zadowolony po ostatnich jazdach testowych. Podkreślał, że auto jest coraz lepsze. Jeśli tak będzie nadal, budżet Renault szybko zostanie zebrany.

Najwięksi sponsorzy teamu Roberta Kubicy:

Renault - 60 mln dolarów
Wprawdzie francuska firma już w ubiegłym roku ogłosiła, że znacznie ogranicza wydatki na Formułę 1, to pozostała w najszybszej serii wyścigowej. Jej nazwa jest widoczna na obu skrzydłach.

Total - 20 mln dolarów
Francuski koncern petrochemiczny dostarcza paliwo dla Renault już kolejny rok. Nie wycofał się ze sponsoringu w odróżnieniu od dziewięciu innych firm.

TW Steel - 10 mln dolarów
Holenderski producent zegarków podpisał umowę z Renault do sezonu 2012. Znak firmowy jest między innymi na nosie samochodu, przednim skrzydle oraz wlotach powietrza.

Bridgestone - 5 mln dolarów
Japoński koncern dostarcza ogumieni dla wszystkich zespołów w Formule 1. Jest monopolistą w tej serii wyścigowej, a bolidy Renault lepiej jeździły na oponach Michelina.


Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.