mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica wysoko na liście życzeń

F1: Kubica wysoko na liście życzeń

Brytyjscy dziennikarze uważają, że Robert Kubica negocjuje transfer do zespołu Brawn GP. Chętnych do zatrudnienia Polaka jednak nie brakuje. Wybór teamu będzie należał od decyzji Roberta - pisze Przegląd Sportowy.

F1: Kubica wysoko na liście życzeń
Po wakacyjnej przerwie sezon transferowy rozkręcił się na dobre. W padoku toru Walencja menedżer Kubicy miał pełne ręce roboty. Media brytyjskie przyłapały Polaka na rozmowie z Rossem Brawnem, ale wnioski o transferze do Brawn GP są zbyt pochopne. Z pewnością Daniele Morelli negocjuje także z wieloma innymi ekipami. Sam Kubica powiedział ostatnio, że nie spieszy mu się z wyborem. Podpowiedział jednak, że kluczem do wyboru ekipy będą jej postępy techniczne. Z tej perspektywy bardziej atrakcyjny od Brawna może być Williams, który stale robi postępy. To jednak kolejna nazwa na długiej liście kandydatów.

W Formule 1 nikt nie ma już wątpliwości, że w przyszłym sezonie Fernando Alonso przejdzie do Ferrari. To oznacza, że szczególnie mocno zainteresowany Robertem jest Flavio Briatore z Renault, który musi jakoś zastąpić dwukrotnego mistrza świata inną gwiazdą. A Kubica to najlepszy z dostępnych obecnie zawodników na rynku.

Pod znakiem zapytania stoją starty Heikkiego Kovalainena w McLarenie. Ten team także mocno interesuje się Polakiem, a szczególnie reprezentujący Mercedesa Norbert Haug, który zawsze bardzo serdecznie odnosi się do Kubicy. Sam Robert jednak zapewne mocno by się zastanawiał, zanim zgodziłby się na starty u boku Lewisa Hamiltona w McLarenie.

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.