mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica za Raikkonena?

F1: Kubica za Raikkonena?

W paddocku coraz częściej mówi się, że odejdzie jeden z kierowców Ferrari. Podobno mistrz świata rozważa zakończenie kariery - czytamy w piątkowym Przeglądzie Sportowym.

F1: Kubica za Raikkonena?
Sezon transferowych spekulacji rozkręcił się na całego. Dobrze poinformowane źródła w paddocku twierdzą, że w 2009 roku w zespole Ferrari zwolni się fotel po Kimim Raikkonenie lub Felipe Massie. Na czele listy kandydatów, którzy mieliby zająć miejsce w czerwonym bolidzie są Robert Kubica i Fernando Alonso. Co ciekawe, każdy z wymienionych zawodników ma podobno ważny kontrakt na przyszłoroczne na starty w swoim obecnym zespole.

Coraz głośniej mówi się o planach Raikkonena, który zdaniem obserwatorów stracił motywację. Pokazują to ostatnie występy Fina, który szczególnie w Monte Carlo zaprezentował postawę niegodną mistrza świata. Panuje przekonanie, że w przeciwieństwie do swojego wielkiego poprzednika Michaela Schumachera, Fin nie "oddycha Formułą 1". Poza nią ma wiele pasji, a niektóre z nich są bardzo nietypowe, jak na kierowcę F1. To zamiłowanie do szalonych imprez oraz mocnych alkoholi.

La Gazetta dello Sport przekonuje, że któregoś z kierowców Ferrari zastąpi Robert Kubica, który jest podobno najwyżej na liście życzeń teamu z Maranello. Obserwatorzy zgodnie twierdzą, że nasz zawodnik jest "najbardziej włoskim" czołowym kierowcą, jakiego może zdobyć Ferrari. Podobno przedstawiciele ekipy kontaktowali się już z Polakiem w sprawie kontraktu. Czy Robert ma jednak powody, aby zmienić barwy?
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~ehhh 2008-06-19

ferrari jest badziewne jak Kubica sobie nie poradzi w ferrari to nigdzie go nie będą chcieli

~bus 2008-06-14

chyba jeszcze nie czas, BMW radzi sobie coraz lepiej, na przyszły sezon Robert nie powinien zmieniać teamu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.