mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica za Raikkonena?

F1: Kubica za Raikkonena?

W paddocku coraz częściej mówi się, że odejdzie jeden z kierowców Ferrari. Podobno mistrz świata rozważa zakończenie kariery - czytamy w piątkowym Przeglądzie Sportowym.

F1: Kubica za Raikkonena?
Sezon transferowych spekulacji rozkręcił się na całego. Dobrze poinformowane źródła w paddocku twierdzą, że w 2009 roku w zespole Ferrari zwolni się fotel po Kimim Raikkonenie lub Felipe Massie. Na czele listy kandydatów, którzy mieliby zająć miejsce w czerwonym bolidzie są Robert Kubica i Fernando Alonso. Co ciekawe, każdy z wymienionych zawodników ma podobno ważny kontrakt na przyszłoroczne na starty w swoim obecnym zespole.

Coraz głośniej mówi się o planach Raikkonena, który zdaniem obserwatorów stracił motywację. Pokazują to ostatnie występy Fina, który szczególnie w Monte Carlo zaprezentował postawę niegodną mistrza świata. Panuje przekonanie, że w przeciwieństwie do swojego wielkiego poprzednika Michaela Schumachera, Fin nie "oddycha Formułą 1". Poza nią ma wiele pasji, a niektóre z nich są bardzo nietypowe, jak na kierowcę F1. To zamiłowanie do szalonych imprez oraz mocnych alkoholi.

La Gazetta dello Sport przekonuje, że któregoś z kierowców Ferrari zastąpi Robert Kubica, który jest podobno najwyżej na liście życzeń teamu z Maranello. Obserwatorzy zgodnie twierdzą, że nasz zawodnik jest "najbardziej włoskim" czołowym kierowcą, jakiego może zdobyć Ferrari. Podobno przedstawiciele ekipy kontaktowali się już z Polakiem w sprawie kontraktu. Czy Robert ma jednak powody, aby zmienić barwy?
Tematy w artykule: Robert Kubica F1

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~ehhh 2008-06-19

ferrari jest badziewne jak Kubica sobie nie poradzi w ferrari to nigdzie go nie będą chcieli

~bus 2008-06-14

chyba jeszcze nie czas, BMW radzi sobie coraz lepiej, na przyszły sezon Robert nie powinien zmieniać teamu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman