mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica zadowolony mimo pecha

F1: Kubica zadowolony mimo pecha

Robert Kubica po wyścigu o Grand Prix Singapuru przyznał, że jest zadowolony z wyniku jaki osiągnął mimo problemów z kołem i dodatkowego zjazdu do strefy serwisowej. W mniej optymistycznym tonie wypowiada się natomiast Eric Boullier, szef zespołu Renault.

F1: Kubica zadowolony mimo pecha
"Najciekawsza część wyścigu rozegrała się podczas kilku ostatnich okrążeń. Na podstawie odczytu danych, inżynierowie określili, że mam niskie ciśnienie w prawej tylnej oponie, którą musiało przeciąć coś ostrego, bo ani razu nie miałem kontaktu z bandą i nic nie czułem w kokpicie. Po zjeździe do alei serwisowej spadłem z szóstej na 13. pozycję. Wyjechałem z pit stopu na nowych oponach ale musiałem sporo napracować się, aby wyprzedzić jadących przede mną kierowców" - mówił po wyścigu Polak. "Miałem przy tym sporo frajdy, mijając bolid za bolidem. W końcu, udało mi się zdobyć siódmą lokatę, co oznacza, że w porównaniu z moim najlepszym miejscem w dzisiejszym wyścigu, spadłem tylko o jedną pozycję. Gdyby ktoś przed rozpoczęciem Grand Prix powiedział mi dzisiaj, że zakończę wyścig na siódmym miejscu, pomimo dodatkowego postoju w pit stopie, to byłbym z takiej prognozy bardzo zadowolony" - dodał na zakończenie Robert Kubica.

Eric Boullier, szef teamu
"Jesteśmy rozczarowani dzisiejszym wynikiem, bo team Renault zdobył niewiele punktów. Nasz największy rywal, ekipa Mercedes zapunktowała znacznie wyżej, przez co zwiększył się dzielący nas dystans. Przez problemy z kołem, Robert został zmuszony zaliczyć dodatkowy zjazd do alei serwisowej, ale potem świetnie pojechał, kończąc wyścig z siódmą lokatą. Najciekawsza część wyścigu rozpoczęła się, kiedy Kubica zaczął piąć się w górę i w ciągu dziewięciu okrążeń przesunął się o sześć pozycji do przodu. Szanse Witalija na dobre miejsce przekreślił ambitny manewr Hülkenberga, przez który stracił trzy miejsca w rankingu i kilka cennych punktów. Myślimy teraz o GP Japonii i mamy nadzieję na bardziej udany występ w przyszły weekend."

Podobne wiadomości:

Laguna gotowa na Paryż

auto motor i sport 0000-00-00

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.