mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica zadowolony z końcówki sezonu

F1: Kubica zadowolony z końcówki sezonu

"To był świetny wyścig na zakończenie sezonu" - powiedział po wyścigu o Grand Prix Abu Zabi Robert Kubica. Kierowca Renault zajął w nim wysokie, piąte miejsce.

F1: Kubica zadowolony z końcówki sezonu
"Po starcie miałem drobne problemy ze sprzęgłem i po drugim zakręcie znalazłem się na 14. pozycji. Kiedy z toru zjechał samochód bezpieczeństwa, udało mi się wyprzedzić Sutila, co było dla mnie bardzo ważne. Potem utknąłem za bolidem Kamui, który późno hamował, przez co trudno było go wyminąć. W końcu po wyjeździe z zakrętu nr 9, Kobayashi zjechał na wewnętrzną, by wejść w wiraż nr 11, dzięki czemu udało mi się wyminąć go po zewnętrznej" - mówił na mecie Robert Kubica.

"To był dla mnie kluczowy moment wyścigu. Potem skupiłem się na wyciśnięciu wszystkiego co się da z bolidu i wykręceniu jak najlepszego czasu okrążenia. Po południu bolid nadal trudno się prowadził, ale naciskałem na gaz, bo nie miałem nic do stracenia. Bardzo cieszę się, że startując z 11. pozycji, udało mi się wywalczyć piątą lokatę" - dodał Polak.

W wyścigu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Witalij Pietrow, którego wynik (6. miejsce) ale przede wszystkim postawa w trakcie wyścigu i odpieranie ataków Fernando Alonso, mogą przeważyć na korzyść w przypadku zachowania posady w Renault. "To był ciężki wyścig rozgrywany na torze, na którym trudno wyprzedzać. Przez cały weekend jechaliśmy w dobrym tempie. Jestem bardzo dumny z mojej ekipy oraz osiągniętego przez nas wyniku. " - powiedział Pietrow. "Bardzo dobrze rozpocząłem wyścig i pewnie mógłbym przesunąć się na wyższą pozycję, gdybym ostrzej wszedł w pierwszy zakręt, ale chciałem uniknąć problemów, które miały miejsce tydzień temu w Brazylii. Podjęliśmy trafną decyzję o zjeździe do alei serwisowej, kiedy na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Po pit stopie, naciskałem na gaz, pamiętając o oponach, bo naszym celem było zakończenie na nich wyścigu. Stoczyłem długą walkę z Fernando i na moje szczęście, bolid rozwijał dzisiaj bardzo dobrą prędkość maksymalną, dzięki czemu to ja panowałem nad sytuacją i postępowałem zgodnie z planem. Gdyby Alonso próbował wykonać jakiś manewr, starałbym się uniknąć zderzenia z jego pojazdem – na szczęście do niczego takiego nie doszło. Przyjechałem do Abu Zabi, aby walczyć i ścigać się ze wszystkimi kierowcami. Sadzę, że udowodniłem dzisiaj, że umiem walczyć" - zakończył Rosjanin.

Z rezultatów swoich dwóch kierowców zadowolony był także Eric Boullier. Francuz chwalił bezbłędną jazdę Kubicy i Pietrowa oraz wyraził nadzieję, że kolejny sezon przybliży zespół Renault do najszybszych rywali. "Bardzo cieszymy się z udanego wyścigu dla obu kierowców. Robert doskonale spisał się na torze – zjeżdżał na pobocze, aby wyprzedzać i realizować przyjętą taktykę. Przez cały wyścig naciskał na gaz, jechał w dobrym tempie i osiągnął doskonały wynik. Witalij pojechał dobrze, nie popełnił żadnych błędów i po raz kolejny miał świetnie ustawiony przez mechaników bolid pod przyjętą przez niego taktykę. Bardzo cieszę się, że podczas ostatniego wyścigu sezonu oba pojazdy uplasowały się w pierwszej szóstce. Bardzo ciężko pracowaliśmy przez cały rok, aby zrobić postępy. Wprowadziliśmy do bolidu szereg udoskonaleń i chociaż naszym ostatecznym celem było wygrywanie wyścigów i zdobycie mistrzowskiego tytułu, w końcówce sezonu dysponowaliśmy konkurencyjnym pojazdem. Patrzę z nadzieją w przyszłość, bo jestem pewien, że właśnie ta ekipa i ci ludzie pomogą nam zrobić kolejny krok naprzód w 2011 roku. Chciałbym przy tej okazji złożyć gratulacje ekipie Red Bull Racing oraz Sebastianowi Vettelowi, który zdobył dzisiaj tytuł mistrza świata" - powiedział szef zespołu Renault.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Grand Prix Abu Zabi

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.