mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica zadowolony z nowych opon

F1: Kubica zadowolony z nowych opon

Robert Kubica wziął udział w dwudniowych testach nowych opon Pirelli. Polak przyznał, że jest zadowolony z nowego ogumienia i musi teraz porównać jak najwięcej danych.

F1: Kubica zadowolony z nowych opon
Kubica po przejechaniu 90 okrążeń osiągnął najlepszy czas przejazdu jednej rundy na torze Yas Marina w Abu Zabi - 1:41.614. Dało to Polakowi piąte miejsce w tabeli najszybszych kierowców. "„To były dla naszej ekipy bardzo udane dni. Cieszę się, że udało mi się wykonać aż tak dużo okrążeń na nowych oponach" - powiedział Robert Kubica. "Testowaliśmy oba rodzaje mieszanki i udało się nam zebrać wiele danych, które są ważne zarówno dla nas, jak i koncernu Pirelli. Bardzo dobrze oceniam przeprowadzone przez nas sesje próbne. Musimy teraz przeanalizować zebrane informacje, by wyciągnąć na ich podstawie jak najwięcej wniosków. Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre – osiągi opon rosły wraz z poprawą warunków jazdy na torze” - dodał Polak.

Alan Permane, główny inżynier wyścigowy powiedział z kolei: "Udało się nam przejechać odpowiednią liczbę okrążeń na miękkiej i średniej mieszance bez większych problemów. Dzięki temu, lepiej poznamy charakterystykę nowego ogumienia i będziemy w stanie ocenić jak szybko się zużywają. Wczoraj mieliśmy drobne problemy z nadsterownością i jest to problem, którego nie udało się nam do końca usunąć. Musimy więc zastanowić się nad jego przyczyną. Przez kilka kolejnych miesięcy będziemy rozwijać współpracę z koncernem Pirelli i wymieniać się danymi, aby dobrze przygotować się do zimowych jazd, które rozpoczną się w lutym przyszłego roku.”
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Pirelli

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.