mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica zadowolony z nowych opon

F1: Kubica zadowolony z nowych opon

Robert Kubica wziął udział w dwudniowych testach nowych opon Pirelli. Polak przyznał, że jest zadowolony z nowego ogumienia i musi teraz porównać jak najwięcej danych.

F1: Kubica zadowolony z nowych opon
Kubica po przejechaniu 90 okrążeń osiągnął najlepszy czas przejazdu jednej rundy na torze Yas Marina w Abu Zabi - 1:41.614. Dało to Polakowi piąte miejsce w tabeli najszybszych kierowców. "„To były dla naszej ekipy bardzo udane dni. Cieszę się, że udało mi się wykonać aż tak dużo okrążeń na nowych oponach" - powiedział Robert Kubica. "Testowaliśmy oba rodzaje mieszanki i udało się nam zebrać wiele danych, które są ważne zarówno dla nas, jak i koncernu Pirelli. Bardzo dobrze oceniam przeprowadzone przez nas sesje próbne. Musimy teraz przeanalizować zebrane informacje, by wyciągnąć na ich podstawie jak najwięcej wniosków. Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre – osiągi opon rosły wraz z poprawą warunków jazdy na torze” - dodał Polak.

Alan Permane, główny inżynier wyścigowy powiedział z kolei: "Udało się nam przejechać odpowiednią liczbę okrążeń na miękkiej i średniej mieszance bez większych problemów. Dzięki temu, lepiej poznamy charakterystykę nowego ogumienia i będziemy w stanie ocenić jak szybko się zużywają. Wczoraj mieliśmy drobne problemy z nadsterownością i jest to problem, którego nie udało się nam do końca usunąć. Musimy więc zastanowić się nad jego przyczyną. Przez kilka kolejnych miesięcy będziemy rozwijać współpracę z koncernem Pirelli i wymieniać się danymi, aby dobrze przygotować się do zimowych jazd, które rozpoczną się w lutym przyszłego roku.”
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Pirelli

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Renault Zoe – będzie ostrzejsza wersja

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.