mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica zadowolony z nowych opon

F1: Kubica zadowolony z nowych opon

Robert Kubica wziął udział w dwudniowych testach nowych opon Pirelli. Polak przyznał, że jest zadowolony z nowego ogumienia i musi teraz porównać jak najwięcej danych.

F1: Kubica zadowolony z nowych opon
Kubica po przejechaniu 90 okrążeń osiągnął najlepszy czas przejazdu jednej rundy na torze Yas Marina w Abu Zabi - 1:41.614. Dało to Polakowi piąte miejsce w tabeli najszybszych kierowców. "„To były dla naszej ekipy bardzo udane dni. Cieszę się, że udało mi się wykonać aż tak dużo okrążeń na nowych oponach" - powiedział Robert Kubica. "Testowaliśmy oba rodzaje mieszanki i udało się nam zebrać wiele danych, które są ważne zarówno dla nas, jak i koncernu Pirelli. Bardzo dobrze oceniam przeprowadzone przez nas sesje próbne. Musimy teraz przeanalizować zebrane informacje, by wyciągnąć na ich podstawie jak najwięcej wniosków. Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre – osiągi opon rosły wraz z poprawą warunków jazdy na torze” - dodał Polak.

Alan Permane, główny inżynier wyścigowy powiedział z kolei: "Udało się nam przejechać odpowiednią liczbę okrążeń na miękkiej i średniej mieszance bez większych problemów. Dzięki temu, lepiej poznamy charakterystykę nowego ogumienia i będziemy w stanie ocenić jak szybko się zużywają. Wczoraj mieliśmy drobne problemy z nadsterownością i jest to problem, którego nie udało się nam do końca usunąć. Musimy więc zastanowić się nad jego przyczyną. Przez kilka kolejnych miesięcy będziemy rozwijać współpracę z koncernem Pirelli i wymieniać się danymi, aby dobrze przygotować się do zimowych jazd, które rozpoczną się w lutym przyszłego roku.”
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Pirelli

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic