mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubica zadowolony z nowych opon

F1: Kubica zadowolony z nowych opon

Robert Kubica wziął udział w dwudniowych testach nowych opon Pirelli. Polak przyznał, że jest zadowolony z nowego ogumienia i musi teraz porównać jak najwięcej danych.

F1: Kubica zadowolony z nowych opon
Kubica po przejechaniu 90 okrążeń osiągnął najlepszy czas przejazdu jednej rundy na torze Yas Marina w Abu Zabi - 1:41.614. Dało to Polakowi piąte miejsce w tabeli najszybszych kierowców. "„To były dla naszej ekipy bardzo udane dni. Cieszę się, że udało mi się wykonać aż tak dużo okrążeń na nowych oponach" - powiedział Robert Kubica. "Testowaliśmy oba rodzaje mieszanki i udało się nam zebrać wiele danych, które są ważne zarówno dla nas, jak i koncernu Pirelli. Bardzo dobrze oceniam przeprowadzone przez nas sesje próbne. Musimy teraz przeanalizować zebrane informacje, by wyciągnąć na ich podstawie jak najwięcej wniosków. Moje pierwsze wrażenia są bardzo dobre – osiągi opon rosły wraz z poprawą warunków jazdy na torze” - dodał Polak.

Alan Permane, główny inżynier wyścigowy powiedział z kolei: "Udało się nam przejechać odpowiednią liczbę okrążeń na miękkiej i średniej mieszance bez większych problemów. Dzięki temu, lepiej poznamy charakterystykę nowego ogumienia i będziemy w stanie ocenić jak szybko się zużywają. Wczoraj mieliśmy drobne problemy z nadsterownością i jest to problem, którego nie udało się nam do końca usunąć. Musimy więc zastanowić się nad jego przyczyną. Przez kilka kolejnych miesięcy będziemy rozwijać współpracę z koncernem Pirelli i wymieniać się danymi, aby dobrze przygotować się do zimowych jazd, które rozpoczną się w lutym przyszłego roku.”
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Pirelli

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Już pod koniec kwietnia wystartuje kolejny sezon jedynej markowej serii wyścigowej w Polsce. Kia Lotos Race będzie po raz kolejny zaliczany do „International Series sanctioned by the FIA".
Odgadnij model Odgadnij model