mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Kubicy krok w nieznane. BMW, Renault, a może Honda?

F1: Kubicy krok w nieznane. BMW, Renault, a może Honda?

Zespół BMW Sauber i Robert Kubica potwierdzają, że umowa na przyszły rok nie została jeszcze sfinalizowana. Polak i jego team muszą teraz podjąć ważne decyzje, które będą miały ogromny wpływ na ich przyszłość - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Kubicy krok w nieznane. BMW, Renault, a może Honda?
Kubica nie musi wiązać się z BMW Sauber, a i jego team rozważa inne warianty. Mario Theissen nie ukrywa, że prowadził już wstępne rozmowy z Fernando Alonso. W przyszłym sezonie przepisy techniczne zmienią się tak bardzo, że układ sił w Formule 1 może przewrócić się do góry nogami. Dlatego odchodząc z BMW Robert będzie musiał zrobić krok w nieznane.

"Wybór jest trudny, ponieważ nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w przyszłym roku" - przyznaje nasz kierowca. "Kiedy zostanie ogłoszona decyzja? Nie wiem. Może jutro, a może za trzy miesiące" - mówi Polak.

W F1 jest jeszcze sześć wolnych miejsc, a te najbardziej atrakcyjne to BMW, Renault i Honda oraz ewentualnie Toro Rosso lub Williams. Siły i słabości BMW Sauber Robert zna doskonale. Jeśli postanowi pójść gdzie indziej, bezpieczniejszym wyborem będą dwie pozostałe ekipy fabryczne z wolnymi miejscami. Renault potrzebuje w składzie gwiazdy. Kierowca z najwyższej półki to szansa na szybszy rozwój, pieniądze sponsorów oraz większe zaufanie zarządu.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Niebezpieczny KERS?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.